Куряча сліпота є патологічним порушенням адаптивних здібностей зору в умовах низького освітлення. Згідно з медичною термінологією, ця патологія називається гемералопією. Розвиток гемералопії найчастіше пов'язують з дефіцитом в організмі вітаміну А. Патологічний процес може представляти відокремлене захворювання або симптом хвороби, що вже існує в організмі людини.

Куряча сліпота часто стає одним із проявів таких офтальмологічних захворювань, як міопія, глаукома, пігментна дистрофія сітківки ока, атрофія зорового нерва.

Як фактори, що сприяють розвитку патології, слід виділити недолік мінералів і вітамінів в організмі людини, порушення режиму та раціону харчування, анемії, захворювання печінки, патології шлунково-кишкового тракту, алкоголізм, важку інтоксикацію організму, побічна дія ряду фармакологічних препаратів, тривалий вплив яскраве світло.

Симптоми курячої сліпоти.

Офтальмологи відзначають, що сильна перевтома органів зору здатна спровокувати тимчасове порушення адаптивних до темряви функцій очей, зване хибною гемералопією. Як основний симптом патології, як ми вже говорили вище, виділяють погіршення зорового сприйняття при слабкій освітленості. В якості додаткової симптоматики необхідно відзначити хворобливу реакцію на яскраве світло, порушення відчуття кольору, поява перед очима темних плям, сухість рогівки органів зору, виражене відчуття присутності стороннього тіла в оці, порушення орієнтації в просторі.

У дорослих пацієнтів гемералопія може супроводжуватися появою плям сірководневого кольору на слизовій оболонці ока. В окремих випадках патологічний процес супроводжується сухістю шкірних покривів та підвищеною кровоточивістю ясен. Поява вищезгаданої симптоматики має стати приводом негайного звернення до лікаря.

Чи можна повністю вилікуватися від курячої сліпоти?

Доводиться з жалем констатувати факт неможливості вилікуватись від вродженої форми курячої сліпоти. Симптоматична та есенціальна гемералопія добре піддаються лікуванню. Есенційну форму патології часто вдається усунути за допомогою дієтотерапії та нормалізації способу життя. Раціон харчування хворого в цьому випадку рясніє продуктами з високим вмістом вітамінів загалом і вітаміну А, зокрема. Медикаментозна терапія заснована на відновленні гостроти зору та насичення організму вітамінами. Хірургічні методи лікування патології застосовують за наявності тяжких супутніх офтальмологічних захворювань, наприклад при глаукомі. Лікування гемералопії методами народної медицини без консультації з лікарем-офтальмологом може призвести до небажаних наслідків або взагалі повної втрати зору.

При появі перших ознак курячої сліпоти звертайтеся в Центр зору AstraVisus. Наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи проведуть повну діагностику зору використовуючи сучасне обладнання. За результатами діагностики зору буде визначена причина появи дискомфорту в очах та підібране лікування. Метод лікування наші офтальмологи підбирають враховуючи всі особливості зорової системи пацієнта та ступінь розвитку порушення. Пам’ятайте, що своєчасна діагностика наявного порушення дає можливість зберегти Ваш зір!