Є хвороби, які довгий час протікають приховано, і люди помічають їх лише тоді, коли здоров'ю завдано непоправної шкоди. Саме такою є глаукома, яка займає одне з перших місць серед причин невиліковної сліпоти.

Глаукома — це хронічна хвороба очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з розвитком трофічних розладів в шляхах відтоку внутрішньоочної рідини в сітківці і в зоровому нерві, які обумовлюють появу типових дефектів в полі зору і розвиток поглиблення диска зорового нерва.

Термін «глаукома» об'єднує велику групу захворювань ока (близько 60), що мають такі загальні особливості:

- внутрішньоочний тиск постійно або     періодично перевищує індивідуально толерантний рівень;

-  розвивається характерне ураження волокон зорового нерва — глаукомна оптична нейропатія, яка веде в своїй кінцевій стадії до його атрофії;

- виникають характерні для глаукоми порушення зорових функцій.

Глаукома може виникнути в будь-якому віці, починаючи з народження, але поширеність захворювання значно збільшується в літньому і в старечому віці. Так, частота вродженої глаукоми складає 1 випадок на 10-20 тисяч новонароджених, у віці 40-45 років первинна глаукома спостерігається приблизно у 0,1% населення. У віковій групі 50-60 років глаукома зустрічається вже в 1,5% випадків, а у осіб старше 75 років більш, ніж у 3%. Це захворювання займає одне з перших місць серед причин невиліковної сліпоти.

Ось чому важливо знати свій внутрішньоочний тиск.

Сучасним методом визначення внутрішньоочного тиску є пневмотонометрія. Віднедавна цей новітній метод обстеження став доступний для жителів Ковельщини та прилеглих районів. Офтальмометрія проводиться в офтальмологічному кабінеті поліклініки центральної районної лікарні за допомогою апарата безконтактного тонометра HNT-7000 (пневмотонометр HNT-7000) Huvitz Co.Ltd, Корея.

Важливо для пацієнта:

- процедура безболісна та не потребує знечулення;

-  не вимагає безпосереднього контакту з поверхнею ока, а в разі інфекції цей фактор стає дуже важливим;

- відбувається автоматично і практично миттєво.

 

 

Наші адреси:

Центр зору: м.Рівне, вул. Гагаріна, 67 | +380676729944

Салон оптики: м.Рівне, вул. Соборна 112 | +380671729944

Центр зору та салон оптики: м.Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 14/7 | +38098 67 299 44