Використовується для лікування амбліопії і косини у дітей, починаючи з раннього віку. Зняття зорової втоми,підвищення гостроти зору.

Дія макулостимулятора заснована на представленні оку частотно-просторової контрастної решітки що обертається зі змінною просторовою частотою.

Контрастна решітка виконана у вигляді контрастних смуг що сходяться до центру і змінюються по ширин. Над обертовим непрозорим диском встановлюється прозора пластинка з аналогічною контрастною гратами, що дає при обертанні диска сильний стимул роздратування фовеальній зоні всього поля зору амбліопичного ока.
Видима частина спектра світла поглинається середовищами очі в залежності від довжини хвилі. Промені синього кольору проникають на глибину 0,5 см і поглинаються рогівкою і кришталиком. Середньохвильова частина (зелені промені) проникають на глибину 1,5 см, а довгохвильова частина спектру (червоні) -до 3 см.
Стимуляція за допомогою червоного диска впливає на клітинні і міжклітинні взаємозв'язку в сітківці. Тому цей диск має високу ефективність при слабозорості.
Середньохвильовий спектр випромінювання зеленого диск має лікувальний ефект при зоровому і загальному стомленні, неврозах, стресах, що особливо часто спостерігається у короткозорих.
Стимуляція рогівки за допомогою синього диска значно підвищує ефективність лікування патологічних змін. Настає більш швидке загоєння ран рогівки, швидка епітелізація виразок, зникають набряк і помутніння, відновлюється чутливість, поліпшуються зорові функції.