Контактні лінзи допомагають людям із поганим зором бачити краще. Не секрет, що лінзи дають більше комфорту та свободи, ніж окуляри. Однак і такий чудовий винахід має свої нюанси в плані догляду і зберігання. Річ у тім, що лінзи безпосередньо стикаються з оком, і неправильне поводження з ними може призвести до серйозних проблем із зором і навіть погіршити його. Тому кожен, хто носить лінзи, має знати кілька нескладних правил.

Як правильно зберігати контактні лінзи?

Зберігати лінзи слід у спеціальному контейнері, що складається із двох з'єднаних між собою круглих відділів. Для запобігання розмноженню небезпечних бактерій слід контейнер заповнювати розчином, що дезінфікує, міняти який необхідно раз на кілька днів. Та й самі контейнери мають свій термін придатності, після якого слід їх змінювати. Як правило, більшість контейнерів цей термін становить від 6 до 9 місяців. Цю інформацію можна знайти в інструкції.

Лінзи потребують регулярного очищення. Але робити це потрібно лише за допомогою спеціальних розчинів, які пройшли всі необхідні перевірки та продаються в аптеках. Як правило, при покупці лінз можна придбати і розчин, що очищає. Не купуйте розчини невідомих фірм, адже їх застосування може не тільки зіпсувати лінзи, але й не найкраще позначитися на вашому зорі.

Щоб очистити лінзи, необхідно їх зняти та покласти на долоню. Потім налити туди трохи розчину та протерти їх вказівним пальцем. Робити це потрібно обережно, щоб не зашкодити лінзи. Ну а далі залишилося лише покласти їх у контейнер із розчином.

Як зберігати контактні лінзи, якщо розчин закінчився?

Часто лікарі-офтальмологи стверджують, що очищення розчин замінити нічим не можна. Проте далеко не всі сучасні спеціалісти такі категоричні. Деякі вважають, що рідину для зберігання лінз цілком можна замінити підручним засобом. Звичайно, робити цього не рекомендується і така заміна можлива лише в крайніх випадках. Однак, на думку багатьох лікарів-офтальмологів, краще очистити оптичні вироби будь-яким аналогом розчину, ніж не чистити взагалі. Отже, розчин для лінз тимчасово можна замінити такими речовинами:

  1. 1. Фізрозчин. Це найкращий засіб, який може використовуватися користувачами як замінник рідини для очищення засобів контактної корекції.
  2. 2. Очні краплі. Можна очистити контактні лінзи та за допомогою очних крапель. Вони дозволяють добре зволожити поверхню оптичних виробів.
  3. 3. Суміш води та солі. Готується такий розчин в домашніх умовах та складається з дистильованої води та солі. На 100 мл. води слід додати 0,9 грама солі та добре перемішати.

Варто розуміти, що використовувати такі засоби на постійній основі категорично заборонено, адже так Ви можете нашкодити не лише своїм лінзам, а й зоровій системі.

Отже, щоб Ваші лінзи не створювали жодного дискомфорту при носінні та не шкодили очам, слід правильно їх зберігати та правильно за ними доглядати. Придбати якісні засоби для зберігання та догляду за лінзами Ви можете в Оптичному центрі AstraVisus, також у нас Ви можете придбати й контактні лінзи, які необхідні для корекції саме Вашого порушення.