Захворювання сухого ока є широко поширеною патологією зорової системи, при порушується якість слізної рідини та знижується її кількість. У нормі слізна плівка оновлюється та зволожує очі при кожному моргані. При захворюванні сухого ока цей процес порушується, приводячи до подразнювання слизової оболонки, почервоніння і печіння органів зору.

Чому розвивається захворювання сухого ока?

До виникнення такої патології можуть призводити різноманітні причини - від зовнішнього впливу, тривалого перебування за екраном комп'ютерного монітора, задимлення повітря, до внутрішніх, нерідко серйозних порушень в організмі. Так, наприклад, захворювання сухого ока є одним із проявів цукрового діабету або аутоімунних захворювань.

Людина з цим порушенням схильна до травмування і частого запалення очей, в деяких випадках можуть виникати незворотні наслідки, у тому числі погіршення якості зору. Для того, щоб не допустити виникнення ускладнень при «сухому оці», необхідно звертатися до кваліфікованого лікаря-офтальмолога за будь-якого дискомфорту в органах зору.

Як проявляється захворювання сухого ока?

Оптимальний рівень зволоження очної оболонки – основа його здоров'я та правильного функціонування. Необхідний ступінь зволоженості підтримується захисною плівкою, що покриває рогову оболонку очного яблука, а також слізною рідиною, що омиває орган зору.

Під впливом певних факторів процес зволожування слизової оболонки очей починає порушуватися, що провокує появу таких симптомів:

  1. 1. Сухість або, навпаки, сльозотеча, що є рефлекторною реакцією організму на нестачу зволоження очей.
  2. 2. Відчуття наявності «піску» в очах, присутності стороннього тіла, яке посилюється при морганні.
  3. 3. Роздратування, почервоніння очей, печіння та свербіж, а також світлобоязнь та нечіткість зору, що поступово стає виразнішою.

Необхідно відзначити, що прояви захворювання посилюються після тривалого перегляду телевізора, читання книг, знаходження за екраном комп'ютера. Виникнення будь-яких перелічених симптомів – серйозний привід для звернення до лікаря-офтальмолога.

Чи можна уникнути розвитку захворювання сухого ока?

Тим, хто хоче зберегти здоровий зір та уникнути неприємних симптомів «сухого ока», лікарі-офтальмологи радять дотримуватися простих правил, що зменшать ризик появи захворювання:

Акуратно очищати повіки, щоб запобігти їх запаленню. М'яко масажувати повіки чистими пальцями - це видаляє зайвий секрет із залоз. Включити в раціон продукти, які багаті на поліненасичену жирну кислоту омега-3. Намагайтеся менше часу проводити перед монітором, періодично відволікатися та робити зарядку для очей. Щороку приходити на профілактичний огляд до офтальмолога.

Якщо ж ви відчуваєте дискомфорт у своїх очах, звертайтеся у Центр зору AstraVisus до кваліфікованих лікарів-офтальмологів якомога швидше. На ранній стадії розвитку захворювання можна усунути його всього-лиш за допомогою крапель штучної сльози. При тривалому відсутності лікування можливий розвиток ускладнень, що в подальшому може спровокувати значну втрату зору. Тому не затягуйте із зверненням до лікаря-офтальмолога, подбайте про свій зір!