Доброго дня!

Сьогодні ми поговоримо з нашим лікарем-офтальмологом Вахнюк Анною Юріївною про проблеми з переохолодженням очей.


1. Маючи вже хороший досвід і практику в сфері офтальмології, Ви напевно зіштовхувались з проблемами переохолодження чи застуди очей?

- Доброго дня. Напевно не існує такого лікаря-офтальмолога, який би не зустрічався з запальними процесами середнього відрізку очей.

До таких проблем відносять: хронічні блефарити, ячмінь в холодну пору року. Тому, пацієнти переносять такий, свого роду дискомфорт  і відповідно потребують лікування.

2. В яких формах і захворюваннях найчастіше відображається явище переохолодження очей.


- Дуже часто бувають такі запальні захворювання як ячмінь. В більшості вони виникають в холодну пору року, коли вітряна погода, або людина потрапила десь на протяг. Так само хронічні блефарити, які теж виникають в холодну пору року. Дуже часто зустрічається синдром сухого ока,  коли в холодну пору року під час холодних і сухих вітрів відбувається вивітрювання слізної плівки, що викликає подібне явище.

  • 3. За якими симптомами можна виявити переохолодження?

  • - Запальні захворювання середнього відрізку можна розрізнити за такими ознаками: почервоніння повік, потовщення краю повіки. А також виділення, що свідчать про бактеріальні ураження повік.

  • 4. Як правильно доглядати за очима, щоб уникнути цих застуд?

  • - Для того, щоб уникнути запальних захворювань повіки переднього відрізку ока, потрібно дотримуватись правил гігієни поверхні ока, зокрема, щоранкова гігієна і туалет повік. Для тих, хто вже знає свою схильність до застудних захворювань або сезонності цих захворювань, потрібно уникати переохолоджень, підтримувати імунітет. Під час загострення цих станів обов'язково звертатись до свого лікуючого лікаря-офтальмолога, який знайде причину та скоригує правильне лікування.

  • 5. Дайте 3 поради щодо профілактики по догляду за очима.

  • - Для того, аби уникнути цих захворювань з запальними захворюваннями повік, потрібно дотимуватись таких простих правил, зокрема це: тепло одягатись, уникати переохолоджень, загартовувати організм, тобто загально зміцнювати імунітет і регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога.


Статтю підготувала: Токар Ольга Анатоліївна