Сьогодні поговоримо про безпосередній вплив комп'ютера на очі, і про їх наслідки. Так як зараз майже всі сфери комп'ютеризовані, то майже кожен другий є активним користувачем ПК пристроїв. Які ж проблеми з очима можуть безпосередньо турбувати, коли людина проводить багато часу за комп'ютером?


- Найпоширеніша хвороба це КПЗ - комп'ютерний зоровий синдром. Він викликає певну негативну реакцію зору на надмірне комп'ютерне навантаження. Майже 75% людей мають цей синдром. У деяких він проявляється через 2 год роботи, у декого - через 4… Ознаками захворювання являються: печія і пісок в очах, затуманення зору, розмитість і роздвоєння предметів, та швидка втома очей. Причинами виникнення являється явище при якому людина, працюючи за ПК і дивлячись весь час в одну площину, немає потреби перефукосовувати зір на інші побічні предмети.


- Дисплейна хвороба. Тобто, коли при порушеннях війкового тіла, внаслідок тривалого перенапруження, порушується акомодація ока (тобто сприйняття предметів на різних відстанях).


- Синдром сухого ока - теж дуже поширене захворювання, яке супроводжується пересиханням зовнішньої слизової оболонка ока - рогівки. Виникає він тому, що людина працюючи за ПК не контролює, що мигання очей спостерігається в 3 рази рідше. Внаслідок цього око не отримує достатньо зволоження. Цей синдром супроводжується такими неприємними реакціями як печінням і почервонінням очей, а також утворення кров'яної сітки на поверхні ока.


Помимо цього, тривала робота за комп'ютером може підвищити ризик таких захворювань як міопія (короткозорість), гіпермотропія (далекозорість), глаукома.


Як понизити ризик захворювань або ж їх уникнути? Про це чекайте інформацію в нашій наступній статті. Але якщо вас вже турбує ця проблема, ви завжди можете звернутись за порадою та консультацію до наших лікарів в Астра Візус.