Напевно кожен любить теплі сонячні промені та засмагу влітку. Однак ми забуваємо, що надто тривале перебування на сонці може призвести до опіків і ракових захворювань шкіри, а також спричинити розвиток порушень зору. Щоб захистити шкіру, слід використовувати спеціальні креми і намагатися не перебувати під палючим сонцем опівдні.

Наші очі теж чутливі до впливу сонячного світла, особливо в літній період. У цей час у наші очі потрапляє максимальна кількість шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Крім цього дуже небезпечні промені, що відбиваються від різних поверхонь, наприклад, від води.

До яких захворювань очей може призвести вплив сонячних променів?

Ультрафіолетове випромінювання сонячних променів може призвести до розвитку серйозних порушень у роботі зорової системи, до яких належить:

1. Захворювання «сухого ока». Виявляється, це захворювання мучить не лише офісних працівників, а й тих, хто не береже очі від сонця. При синдромі сухого ока людина постійно відчуває печіння, біль у власних очах. Ці симптоми провокуються значним зменшенням кількості слізної рідини та погіршенням її якості.

2. Снігова сліпота. Її симптоми виявляються не під час перебування на сонці, а через деякий час: виникає сильний біль у власних очах, сльозотеча і навіть короткочасна сліпота.

3.  Кератит та кон'юнктивіт. Виникає внаслідок сильнішого опіку, при цьому розвивається запальний процес, людина відчуває сильні болючі відчуття. В результаті це може спровокувати помутніння рогівки та сліпоту.

4.  Катаракта – помутніння кришталика ока. Однією з основних причин катаракти є саме вплив на очі ультрафіолетового випромінювання. Симптомами захворювання є двоїння, мушки перед очима, відчуття забарвленості предметів у жовтий колір. Катаракта, як правило, призводить до сліпоти.

Як захистити свій зір від впливу небезпечних сонячних променів?

Перебуваючи на відкритому повітрі, для захисту від яскравого сонця варто носити головні убори із широкими полями. Вони перешкоджають лише прямим УФ-променям, тому повноцінним захистом для очей їх вважати не можна. На роботі для захисту від ультрафіолетового випромінювання повинні видаватися спеціальні захисні маски або окуляри.

Оптимальним варіантом для того, щоб запобігти негативному впливу ультрафіолету, буде підбір сонцезахисних окулярів або контактних лінз з UV-блоком.

Окуляри повинні мати широкі завушники або щільно прилягати до обличчя, щоб промені не попадали в очі збоку. Лінзи можуть бути як прозорими, так і затемненими або кольоровими, фільтруючі характеристики надаються їм або за допомогою спеціальної обробки поверхні, або шляхом додавання в матеріал оптичних виробів абсорбера - добавки для поглинання УФ-променів.

Придбати якісні та надійні сонцезахисні окуляри Ви можете в Центрі зору AstraVisus. У нашому асортименті лише перевірені сонцезахисні окуляри, які будуть надійно захищати Ваші очі від впливу сонячного світла. Широкий асортимент сонцезахисних окулярів дозволяє кожному знайти ідеальну пару для себе. Бережіть свій зір разом з AstraVisus!