Окуляри для зору є найбільш безпечним та простим засобом корекції офтальмологічних порушень. Сьогодні окулярні лінзи можуть мати безліч властивостей, а також додаткові покриття, що робить носіння окулярів більш комфортним та приємним.

Які властивості можуть мати окуляри та для чого вони потрібні?

Полімерні окулярні лінзи можуть мати покриття різних типів, які не лише позбавляють дискомфорту при носінні таких окулярів, а й дозволяють окулярам прослужити значно довше.

Гідрофобне, або водовідштовхувальне - покриття, яке не дозволяє рідини затримуватися на поверхні лінз. Воно стане в нагоді навіть в дощову погоду, і коли ви взимку заходите з вулиці в тепле приміщення - лінзи з таким покриттям швидше і простіше очищаються від конденсату.

Покриття, що просвітлює, прибирає відблиски з поверхні окулярів, щоб за склом були видні очі людини. Антистатичне покриття перешкоджає запиленню лінз. Завдяки йому окуляри довше залишаються чистими. Дзеркальне покриття виконує виключно естетичну функцію. Завдяки йому ваші очі за склом окулярів будуть абсолютно невиразні.

Поляризаційне покриття призначене для захисту очей від відблисків. Воно знадобиться як водіям або людям, які працюють поруч із водою, так і тим, хто страждає від підвищеної світлочутливості. Поляризація покращує чіткість сприйняття і знижує зорову втому за рахунок того, що блокує відблиски, ефект двоїння фар та ламп вуличного освітлення, так зване гало, що виникає навколо яскравих точкових джерел світла.

Покриття, що захищає від ультрафіолетових променів, береже очі від негативної дії яскравого сонячного світла. Простого затемнення скла недостатньо, щоб захиститися від опіку сітківки або запобігти розвитку катаракти. Тому на лінзи наносять спеціальне покриття, яке не пропускає до очей УФ-промені.

Покриття, що захищає від світлових хвиль, що відносяться до синього або синьо-фіолетового спектру, зазвичай використовується в окулярах для роботи в офісі. Джерелом «синього світла», що викликає підвищену стомлюваність, є різноманітні пристрої з рідкокристалічними екранами, а також люмінесцентні енергозберігаючі лампи. Людям, які протягом тривалого часу користуються комп'ютером, ноутбуком чи смартфоном, бажано використовувати окуляри з таким покриттям.

Існують і багатофункціональні покриття, які вирішують одразу кілька завдань. Наприклад, у продажу можна знайти лінзи, що мають гідрофобні властивості, що мають додатковий захист від подряпин і при цьому захищають очі від яскравого світла.

Варто відзначити фотохромні лінзи. Їх особливість полягає в тому, що на вулиці, під впливом ультрафіолетових променів, вони темніють, а в приміщенні відповідно світлішають, стаючи повністю прозорими.

Щоб Ваші окуляри безпечно коригували Ваш зір, слід обов’язково радитися з лікарем-офтальмологом не лише при підборі самих окулярів, а й при використанні будь-яких додаткових покриттів. Якщо ж лікар не заперечує використанню таких покриттів, то в більшості оптичних центрів, купуючи окуляри, Ви одразу ж можете замовити окулярні лінзи з бажаними покриттями.