- Яке освітлення краще для очей - давайте розбиратися по пунктам:

При організації освітлення в своєму будинку використовуйте різні типи світильників, багаторівневе освітлення.  Світло повинне бути максимально комфортним, без відкритих джерел світла.  Відблиски виглядають таємниче і красиво, але ось при денному освітленні різкі переходи від тіні до світла, зайвий блиск втомлюють очі і негативно впливає на зір.


- Який освітлення краще, жовте чи біле?


Освітлювальні прилади можуть давати тепле, нейтральне або холодне світло. Чим нижче цей показник, тим тепліше світло і навпаки.


Колірна температура має великий вплив на настрій, самопочуття, працездатність людей.  Тому в залежності від функціональності приміщення і повинні підбиратися лампи.  Але пам'ятайте: колірне сприйняття - індивідуально, тому підбирайте варіант, при якому вам максимально комфортно, навіть якщо це "проти правил".


- Давайте детальніше зупинимося на характеристиці світла.


Ранкове світле тепле освітлення дуже комфортне для людини.  Це світло найбільш звичне, так як використовується в лампах розжарювання.  Воно створює приємну атмосферу в кімнаті, при цьому тони інтер'єру (бежевий, коричневий, червоний) виглядають більш насиченими.


Освітлення в холодному тоні підвищує працездатність, добре стимулює мозкову діяльність.  Це світло офісів, адміністративних будівель, шкіл, бібліотек та ін. Вдома таке освітлення можна використовувати в настільній лампі робочого столу, підсвічування кухонних поверхонь.


Також таке світло рекомендований для освітлення складів, виробничих приміщень, медичних установ тощо.