Як зупинити посмикування повік?

Мимовільні часті рухи повік - поширене явище. Люди це описують як: посмикування та посіпування ока, тики ока.

 

Чому повіка смикається?

Посмикування (або тик) повіки - це спазм м’язів повіки (верхнього або нижнього) який проявляється незначним її рухом. Він виникає раптово і може тривати хвилину, години, дні або навіть довше.

 

Чи може тик повіки завдати шкоди?

Найчастіше посмикування повік нешкідливі, незначні і не впливають на ваш зір.

Однак існують деякі неврологічні проблеми, які можуть змусити м’язи повік скорочуватися. Це призводять до того, що повіки закриваються повніше і на триваліші періоди часу, обмежуючи або повністю блокуючи зір. Можуть постраждати й інші м’язи обличчя.

Для більшості з нас звичайне посмикування повік є коротким і незначним. Але коли це триває довше або трапляється частіше, ніж зазвичай, можна зробити кілька кроків, щоб тик припинився:

Відпочиньте та виспіться

Посмикування повік часто трапляються у людей, які надмірно втомлюються. Тому добрий відпочинок піде на користь.

Обмежте стресовий чинник

Перебування в стресі може призвести до посмикування. Якщо ви не можете усунути щось, що спричиняє стрес, знайдіть заходи для зменшення стресу, щоб допомогти позбутися від посмикування.

Скоротіть кофеїн

Як стимулятор кофеїн може викликати спазми м’язів. Обмеження споживання кави, чаю або газованої води може допомогти зменшити посмикування повік.

“Зволожуйте” очі

У деяких випадках подразнення або сухість очей  може призвести до спазму повік.

 

Якщо у вас постійно посмикується повіки та / або є дискомфорт в очах зверніться  до офтальмолога. Відчуття дискомфорту можуть провокувати багато чинників. Але вирішити цю проблему можливо лише прийшовши на комплексний огляд до лікаря-офтальмолога. Завдяки високій компетентності лікарів та сучасній апаратурі діагностика зору та стан очей проводиться на найвищому рівні. В центрі корекції зору Astravisus діагностують найрізноманітніші захворювання очей, також займаються профілактикою виникнення очних хвороб різної етіології.

 

Лікар-офтальмолог Христина Жук