Хоч і кожен з нас мріє про ідеально щасливе життя, та все ж таки навіть маленьких стресів не уникнути. Певне хвилювання через проблеми або несподівані неприємні ситуації здатні викликати стрес у людини. А от як впливає стрес на організм, зокрема на зір, про це поговоримо  у цій статті.

Так от, за результатами досліджень вчених з університету Неймегана, що в Нідерландах, було виявлено, що раптові стреси змушують людину по-іншому сприймати об’єкти.

В ході дослідження було виділено дві групи. Люди в першій групі отримували стрес, а друга – знаходилася у стані спокою.

Експеримент складався з почергової демонстрації учасникам червоної і зеленої точок на екрані. У несподівані моменти зі зміщенням щодо точок показувалися квадрати з нечіткими похилими лініями різної частоти. Учасник повинен був визначити положення нахилу ліній щодо точки. Однак перша група піддавалася незначним ударам струму під час появи червоної точки на екрані.

Підсумовуючи результати дослідження, було виявлено, що в стресовому стані відбувається загальне погіршення зорового сприйняття. Проте покращується спостереження за більшими об’єктами.

Тому з цього можна зробити висновок, що під час відчуття страху у людини погіршується зір, концентрація уваги на малі об’єкти значно зменшується. Проте мозок в стані стресу швидше засвоює інформацію про великі об’єкти. Чому так відбувається? Вчені це пояснили так, що в стані страху наш зір концентрується на великий об’єкт як на небезпеку. Тобто спрацьовує інстинкт самозбереження і людина нічого більш не помічає, як об’єкт небезпезпеки.