Окуляри - найчастіший метод корекції зору. Їх виписують при короткозорості та далекозорості, астигматизмі, пресбіопії та багатьох інших станах зору. При візиті до оптометриста зі скаргами на поганий зір пацієнтам виписують рецепт на окуляри, розшифровка якого досить складне завдання. На основі результатів проведених обстежень лікар-офтальмолог випише рецепт на окуляри або контактні лінзи.

Як розшифровуються абревіатури в рецепті на окуляри?

Для того щоб зрозуміти рецепт на свої окуляри, спочатку варто зрозуміти, як у рецепті помічається праве око, а як записуються дані для лівого:
OD - Так у рецепті позначається праве око (розшифровка абревіатури - oculus dexter).
OS – Такими символами в рецепті позначають ліве око (розшифровка абревіатури – oculus sinister).
OU- Абревіатура сформувалася від словосполучення oculus uterque («обидва ока»). Її використовуються в тому випадку, якщо показання для лівого і правого ока ідентичні.
Sph - Цими символами лікарі позначають таке поняття як оптична сила (повне слово - sphere). Цей показник вимірюється в діоптріях.
Cyl - Скорочення слова cylinder. Саме цими символами в рецепті на окуляри лікарі відзначають оптичне посилення. Як правило, циліндрична лінза, про оптичне посилення якої згадувалося вище, часто застосовується при лікуванні астигматизму.
Ax – це скорочення від слова аxis, яке розшифровується, як вісь циліндричного нахилу. Показання вимірюються в градусах і коливаються від 0 до 180 градусів.
Prism- При складанні бланка рецепту на окуляри під цим словом маються на увазі лінзи, що мають призматичну форму.
Add - Це різниця між дальньою та ближньою зоною бачення, що вимірюється в діоптріях. Використовується в офтальмологічній практиці під час створення біфокальних окулярів.
Dp, Pd,  РЦ - Абревіатура словосполучення distantio pupillorium. Використовується для визначення дистанції між зіницями. Вимірюється в міліметрах.
Які окуляри Вам можуть призначити?

Залежно від поставленого діагнозу, пацієнту можуть призначити різні види окулярів, наприклад:
Для далекого зору- носимо постійно, оскільки призначаються такі окуляри тим людям, які погано бачать різні предмети вдалині. Також вони використовуються при керуванні транспортним засобом, при поході в театр або кінотеатр, де потрібно чітко розглядати об'єкти на великій відстані.
Для близького зору - такі окуляри потрібні тільки для читання книг або для роботи за комп'ютером, коли виникає необхідність розгляду предметів поблизу.
Прогресивні – окуляри оснащуються мультифокальними лінзами, які поєднують у собі якості окулярів для далеких та ближніх відстаней. Лікарі призначають такі окуляри у тих випадках, коли у пацієнта виникає потреба чітко бачити предмети на різних дистанціях.

Пам’ятайте, що правильно підібрати окуляри може лише лікар-офтальмолог. В Центрі зору AstraVisus кваліфіковані лікарі проведуть діагностику зору та випишуть Вам рецепт на окуляри. В нашому оптичному центрі Ви можете одразу придбати окуляри за отриманим рецептом.