Зараз важко уявити якусь перспективну роботу без комп’ютера. Та, на жаль, це можливість не тільки заробляти великі гроші та підніматися кар’єрними сходинками, а й підзаробити багато хвороб. Біль у спині, у відділі шиї та плечей, втома та сухість очей – все це через те, що Ви надто багато проводите часу за комп’ютером. Проте це ще не все. Незручне робоче місце за комп’ютером ще більш ускладнює Ваші проблеми.

Тоді як правильно облаштувати своє робоче місце? Як можна працювати одночасно ефективно та без шкоди на здоров’я. Ось декілька рекомендацій, які допоможуть Вам зберегти Ваш зір та покращити самопочуття під час роботи за комп’ютером на робочому місці.

1) Розмістіть монітор прямо навпроти Вас, на відстані 60-70 см, але не ближче 50 см. Рівень очей при цьому має бути на верхній третині екрану.

2) Вибирайте робочий стіл з висотою робочої поверхні 68-80 см і з достатнім простором для ніг.

3) Робоче крісло повинно бути регульованим по висоті. А нахилена вперед спинка - відповідати фізіологічним вигинам хребта.

4) Під час роботи руки і ноги повинні бути паралельні підлозі. Зручне положення рук забезпечують підлокітники. При необхідності використовуйте підставку для ніг.

5) Клавіатуру розташуйте на відстані 10-30 см про краю стола.

Отже, якщо прислухатися до вищенаведених рекомендацій, то Ви не лише зробите своє робоче місце комфортним, а й також збережете своє здоров’я. І пам’ятайте, під час роботи за комп’ютером робіть перерви на відпочинок, а також швидко моргайте, щоб не провокувати сухість очей.