Сьогодні говоритимемо про вплив погодніх умов і пір року на стан нашого зору.

Ще віддавна, коли люди не мали приладів вимірювання повітря і часу, то керувались реакціями організму, за день-два до зміни погодніх умов. Приміром, якщо паморочилось в голові, калатало серце, і тиск супроводжувався нерівномірними скачками - до негоди, дощу і вітру.

Якщо організм так бурхливо сприймає просту зміну погоди, то як на це реагують наші очі⁉️

Можливо, ви і самі помічали, що взимку очі турбують такі проблеми як:

- Сухість очей внаслідок перебування в закритих непровітрених приміщеннях, де є кондиціонери і обігрівачі.

- Снігова сліпота. Багато світла взимку - теж травма для очей. Адже яскраві промені порушують чіткість зору, а також здатні спричинити опіки.

- Сльозотеча як реакція на холод.

- Недостача світла. Взимку в основному завжди темніше. Внаслідок чого, око напружується і швидше перевтомлюється під дією штучного світла.

З переходом з зими до весни теж можуть виникати проблеми зі світосприйняттям сонця, яке стає ще більш агресивним і шкідливим щодо шкіри і очей. Можливі "скачки" очного тиску.

Літом як ніколи око травмується найбільше від шкідливих ультрафіолетових променів. Дуже важливо в цю пору максимально захищати очі від нього сонцезахисними окулярами, капелюшками тощо.

Осінь найбільш сприятлива для ока пора, проте теж можлива поява сухості очей.

В такому разі, вам необхідно користуватись зволожуючими краплями, їх ще нащивають "штучною сльозою", які вам призначив лікар. А також не забувати робити вправи для очей, для нормальної функціональності ока.