Як підвищити гостроту зору при короткозорості?

Короткозорість, або міопія, є найбільш поширеною патологією органів зору, при якій фокусування променів світла відбувається не в центрі сітківки, а перед нею. Це призводить до того, що людина погано бачить предмети, розташовані на далекій відстані. Для ефективної корекції короткозорості використовуються контактні лінзи і окуляри з мінусовими діоптріями, що розсіюють промені світла і зміщують точку фокусування променів в потрібному напрямку. За допомогою таких оптичних виробів людина може коректно сприймати об'єкти вдалині, наприклад, при водінні автомобіля.
Слід зазначити, що схеми корекції дозволяють повернути чіткість зору, але ніяк не впливають на причину появи аномалії рефракції. Вони не можуть виправити фізичні зміни в структурі ока, які викликали появу міопії. Тому деякі пацієнти вдаються до лазерної корекції зору. Це хірургічне втручання, яке має на увазі вплив на рогівку, сітківку або інші елементи зорової системи людини за допомогою лазера. Така операція проводиться досить швидко під місцевою анестезією і має невеликий період реабілітації. Однак не всі пацієнти готові використовувати такий метод лікування короткозорості через відносно високу вартість і ризику появи ускладнень. Тому багато хто цікавиться, як можна підвищити гостроту зору в домашніх умовах при слабкому ступені короткозорості.


Способи підвищити зір при міопії:
-Носіння засобів контактної корекції. Лінзи асферичної або сферичної форми з мінусовими діоптріями допоможуть повернути чіткість зору на далекій відстані, зберігши свободу рухів;

-Носіння окулярів з мінусовими діоптріями;

-Лазерна корекція зору;

-Часткове відновлення зору в домашніх умовах (за допомогою вітамінних комплексів для очей, гімнастики, збалансованого харчування та ін.).


Чи можна підвищити гостроту зору на короткий час? Деякі люди з порушенням зору цікавляться, чи можна на час підвищити гостроту зору, наприклад, для проходження медкомісії або вирішення інших завдань. Офтальмологи стверджують, що в даний час немає препаратів, які забезпечують даний ефект. При різних аномаліях рефракції (короткозорості, далекозорості, астигматизмі і ін.) Корекція зору можлива тільки при зміщенні точки фокусування в центр сітківки за допомогою оптичних виробів або хірургічним шляхом. Незважаючи на це, на форумах часто радять використовувати різні препарати, що підвищують якість сприйняття зображення на короткий проміжок часу. Найчастіше це зволожуючі, судинозвужувальні або вітамінні краплі, які знімають втому очей, усувають сухість, поліпшують кровообіг і сприяють нормалізації обмінних процесів в органах зору. Слід зазначити, що такі препарати не допоможуть швидко відновити зір при короткозорості на короткий час. Найчастіше вони використовуються для профілактики прогресування аномалії рефракції і підтримки здоров'я органів зору. Прийом таких препаратів зазвичай здійснюється паралельно з виконанням лікувальної гімнастики для очей.
Пам'ятайте, що прийом будь-яких лікарських засобів слід проводити тільки після консультації з лікарем. Категорично заборонено експериментувати і застосовувати медикаментозні препарати, щоб підвищити гостроту зору на короткий час за рекомендаціями інших пацієнтів.
Як можна підвищити гостроту зору?Найпростіший і ефективний спосіб поліпшити зір - носити контактні лінзи або окуляри. Перед підбором оптики офтальмолог виробляє комплексне обстеження зорової системи пацієнта і становить рецепт із зазначенням необхідних параметрів. Рекомендуємо Вам звернути увагу на світові бестселери серед засобів контактної корекції: Acuvue, Air Optix, Biofinity, Soflens, Dailies, Proclear і PureVision.
Багато хто цікавиться, як можна підвищити гостроту зору без окулярів і лінз в домашніх умовах при слабкій короткозорості або далекозорості.


Збалансований раціон

По-перше, слід переглянути свій раціон на наявність продуктів, що містять омега-кислоти, антиоксиданти, лютеїн, вітаміни групи А, С і B. Більшість корисних для очей компонентів містяться в моркві, чорниці, рибі (тунець, сардини), молочних продуктах ( яйця, молоко, сир), горіхах, фруктах (особливо грейпфрут), овочах (брокколі, шпинат) і зелені (цибуля, петрушка, кріп). Важливо, щоб протягом дня організм людини отримував певну кількість вітамінів, макро- і мікроелементів.

Гімнастика для очей.

Систематичне виконання гімнастики дозволить позбутися від почуття тяжкості і втоми в очах. Виконання простих вправ займе не більше 10-15 хвилин Вашого часу, а результат не змусить себе довго чекати.
Проста гімнастика:
На 3-4 секунди закрийте повіки і сильно напружте очі. Зачекайте близько 4 секунд. Потім відкрийте їх і розслабтеся. Повторювати вправу слід 4-5 разів.Затримайте погляд на переніссі на 3-4 секунди, а потім різко переведіть його на пейзаж за вікном (дивіться туди близько 4-6 секунд).