З настанням холодів наш організм по-різному реагує на його зміни. А в першу чергу це ті органи і частини тіла, які відкриті і не захищені одягом. Зазвичай це наше обличчя, а безпосередньо і очі. Нерідко навіть при короткочасному перебуванні на відкритому морозному повітрі, очі починають сльозитись і засліплюватись. .

Давайте розглянемо кілька причин такого явища як сльозотеча на відкритому повітрі і з чим це пов'язано.

  • - “Холодний” кон'юнктивіт. Виникає при сильних морозах та вітрі. З'являється зуд та почервоніння навкруги очей, та надмірна сльозотеча.

  • - Сонячна алергія. Нерідко сльозотеча виникає внаслідок яскравого сонячного проміння, що відбивається від білосніжного снігу. А все тому, що наші очі в звичному середовищі не звикли до такої надмірної яскравості надлишкового ультрафіолету. До того ж зимою очі найбільш травмуються негативнгим ультрафіолетовим випромінюванням, так як в цей період сонце знаходиться максимально низько над горизонтом, а сніг і лід посилюють негативний вплив.

  • - Ультрависока чутливість рогівки ока до морозу, вітру та інших погодних умов. Це швидше за все індивідуальна вроджена патологія. В такому випадку на вулицю виходити без сонцезахисних засобів і аксесуарів взагалі не варто.

  • - Вік. З роками в людини втрачається пружність шкіри і тонус повік, і тому вони мимоволі не витримують напруги від потрапляння холодного повітря в очі. Закріпити повіки і “завести” очні м'язи допоможуть вправи для очей. І не забуваємо кліпати.

  • - Синдром сухого ока. Часто вона турбує тоді, коли не вистачає слізного виділення внаслідок перебування в не провітрених пересушених приміщеннях, автомобільних вихлопів і перебування під впливом кондиціонерів. Щоб вилікуватись від цього синдрому лікар може призначити спеціальні краплі, які містять “штучну сльозу”.

  • - Порушення функціональності сльозоносового каналу. Це теж може бути більш індивідуальне і залежить від особистих фізіологічний особливостей людини. Спочатку лікар промиє Вас сльозоносові шляхи, щоб впевнитись ,що це не звичайна закупорка. А потім, коли діагноз підтвердиться, тоді випише відповідне лікування чи хірургічне втручання.

  • - Дефіцит вітамінів. Часто в зимовий період ми відчуваємо дивну слабкість, недомагання і неприємні видозміни з організмом: випадіння волосся, шелушіння шкіри тощо. Це звичайний гіповітаміноз, який по-особливому загострюється в зимовий період.

Щоб максимально зробити своє тіло захищеним від холоду, обов'язково користуйтесь зволожуючими засобами для шкіри навколо очей, краплями призначеними лікарем, сонцезахисними аксесуарами (головним убором і окулярами), робіть теплі компреси і примочки на ніч, вправи для очей та інші можливі рекомендації передбачені Вашим безпосереднім лікарем.