У сучасному житті важко себе уявити без мобільного телефона, комп’ютера, планшета чи іншого гаджета. Навіть маленькі дітки уже вміють користуватися цими новітніми приладами. Та все ж таки науковий прогрес інколи йде не тільки на користь. Як результат, багато дітей в шкільному віці вже носять окуляри, молодь відчуває суттєве погіршення зору. Чому ж відбуваються така негативна тенденція? Невже це все через сучасні гаджети?

Так ось, коли ми сидимо, наприклад, за комп’ютером чи планшетом, то починаємо дуже рідко моргати. Як результат, очна плівка починає пересихати і стає тоненькою, виникає сухість очей, що в свою чергу призводить до кон’юнктивіту. А це в свою чергу прямий шлях до погіршення зору. Це звучить невтішно, адже кожен хоче насолоджуватися чіткістю та яскравістю барв життя. Що тоді робити? Повністю відмовитися від смартфонів, ноутбуків та планшетів – не вихід. Але принаймні чергувати роботу за такими приладами з відпочинком варто.

А як обрати гаджет, щоб потім він не шкодив зору?

При виборі багато хто звертає увагу на дизайн та естетичний вигляд. Та найперше, необхідно чітко вивчити характеристики, які і будуть в подальшому впливати на Ваш зір. Так от, при покупці гаджета, потрібно знати наступну інформацію:

- Одним з важливих параметрів сучасних моніторів є частота оновлення зображення, яка вказується в Гц. У очей ця частота становить 84 Гц, а для телевізорів або комп’ютерів (сучасних) вона перевищує 85 Гц. В цьому випадку мерехтіння картинок не так тисне на очі. Якщо ж цифри менші, тоді зір швидко сідає.

- Екран гаджета повинен бути типу LED (світлодіодним), при цьому необхідно регулювати яскравість екрану. Дуже яскраве підсвічування негативно відбивається на очах. А найнебезпечнішою яскравістю вважається та, при якій Ви спокійно читаєте з телефону або планшета в темряві.

-  Існує проста закономірність: чим менший екран, тим більше напружуються наші очі. Також слід враховувати відстань, з якої ми дивимося на монітор. З огляду на це, можна стверджувати, що телевізор безпечніший за планшет. Особливо для дітей.

- Смартфони, планшети, ноутбуки та інші гаджети повинні володіти високою роздільною здатністю. Тоді картинка або стаття за своєю якістю будуть наближені до реального зображення, відповідно, очі менше напружуються.

Отож, слідуйте цим корисним порадам та бережіть свій зір!