«Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів», - таку фразу, мабуть, кожний бачив на упаковці цигарок або принаймні чув як застереження від людей, що ведуть здоровий спосіб життя. Та на жаль, навіть знаючи про такий негативний вплив куріння на організм людини, все ж таки курців не зменшується. Люди беруть цигарку до рук навіть не замислюючись, як згубно вона впливає на її здоров’я і в тому числі на зір. Ви здивувалися? Так, саме куріння здатне так погіршити гостроту зору, що світ навколо здаватиметься нечітким та розмитим. І зараз ми це доведемо.

Так, журналісти з британського журналу «Офтальмологія» взяли інтерв'ю у 250 відвідувачів молодіжних клубів у віці від 16 до 18 років. В результаті опитування з'ясувалася, що курцями є більше 20% молодих жінок і більше 15% молодих чоловіків. Але тільки 2% з них знають, що куріння вкрай негативно впливає на зір.

Про те, що куріння має негативний плив на зір стало відомо в ході проведення численних досліджень вченими з Манчестерського університету у Великобританії. Згідно з отриманою статистикою, взаємозв'язок між курінням і втратою зору на стільки ж сильний, як і між курінням і розвитком раку легенів.
Вчені стверджують, що куріння призводить до певної форми сліпоти, так  званої вікової дистрофії жовтої плями – дегенеративне захворювання сітківки, яке призводить до прогресуючої втрати макулярного (центрального) зору. Куріння знищує клітини жовтого плями в області сітківки. При цьому організм курця не засвоює з їжею поживні речовини, які так необхідні для збереження зору. Варто зауважити, що у курців ризик розвитку такої дистрофії в чотири рази більший, ніж у тих, хто не курить!

Крім того, людям, які полюбляють палити цигарки, навіть не регулярно, а час від часу загрожують й інші захворювання органів зору. Куріння може призвести до катаракти, увеїту, сповільнення кровообігу в сітківці ока, до висхідної ішемічної оптичної нейропатії і до алергічного кон’юнктивіту.

А наостанок ще варто звернути увагу, що діти, матері яких під час вагітності палили, більш схильні до косоокості.

Отож, як бачимо куріння несе згубний вплив на зір людини. Тому потрібно задуматися, перш як брати цигарку до рук.