В кожної жінки чи юної дівчинки є як мінімум декілька косметичних засобів, правда ж? Дехто користується зрідка, лише в святкові та визначні події, а хтось щодня щедро наносить на обличчя не шкодуючи косметики. І все це з єдиною метою, - щоб виглядати ще більш красивішою. Та про здоров’я Ви подумали? Чому косметичні засоби можуть нашкодити очам?

Так ось, навкруги очей та на повіках людини дуже тонка та ніжна шкіра. А саме загальна її товщина складає всього лиш 0,5 мм, тоді як в більшості ділянок шкіра має товщину 2-4 мм. Відчуваєте різницю? Навкруги очей та повік мало  сальних залоз, необхідних для захисту шкіри. На повіках їх приблизно два десятка. Зовсім небагато, враховуючи, що зазвичай на кожному квадратному сантиметрі шкіри їх налічується до кількох сотень. А згадайте, скільки раз ми моргаємо, змінюємо напрямок погляду, мружимося, не завжди носимо сонцезахисні окуляри... Все це впливає, і шкіра навколо очей швидше старіє, а зір поступово падає.

Які симптоми подразнення шкіри навколо очей? Найчастіше виникають наступні симптоми подразнення після використання неякісною косметикою:

-  почервоніння кон’юнктиви;

- печіння і сльозотеча;

- набряки повік і шкіри навколо очей;

- свербіж шкіри, кон’юнктиви і навіть очної рогівки;

- надмірна сухість повік та шкіри навколо очей;

- слизові та гнійні виділення з очей;

- біль в очах;

- погіршення гостроти зору.

Тепер давайте вияснимо, що потрібно робити, щоб уникнути подразнень та негативних впливів косметики:

- ніколи не користуйтеся чужими косметичними засобами (адже це може призвести до алергічних реакцій, кон’юнктивіту, почервоніння і навіть інфекційних та бактеріальних захворювань);

- завжди перед нанесенням макіяжу слід добре вимити руки;

- не користуватися косметикою, в якої вийшов термін придатності;

- перед сном завжди знімати косметику (бо в іншому випадку це може призвести до почервоніння повік, кон’юнктивіту, ячменю, до ламкості вій, алергічних реакцій та очних інфекцій);

- в разі потреби та відчуття сухості використовувати спеціальні каплі для зволоження очей.

Отже, користуючись косметичними засобами варто думати не лише про підкреслення краси, а й про власне здоров’я. Адже чим найбільш зачаровує жінка? Звичайно, своїм поглядом. Косметика не здатна подарувати Вам хороший зір. Навіть з красивим та вишуканим мейкапом жінка, яка постійно мружиться, виглядає не так привабливо. Тому здорові очі та хороший зір – це велика цінність для кожної людини.