Використання кольорових лінз дозволяє додати новизни до свого звичного образу. Адже погляд – це перше, на що звертають увагу люди при знайомстві, та й у процесі спілкування найбільше уваги приділяється саме очам співрозмовника. Навіть якщо Ви повністю задоволені Вашим природним кольором очей, іноді хочеться подивитися, а як Ви виглядали б з кольором очей, що зовсім відрізняється?

Також часто доводиться вдаватися до використання кольорових контактних лінз у разі потреби приховати невеликі дефекти очей, наприклад, за наявності неповної райдужної оболонки.

Чи не шкідливі кольорові лінзи для очей?

На щастя, в даний час існує широкий вибір різних контактних лінз різних кольорів, які допоможуть Вам перетворити свій зовнішній вигляд миттєво. Кольорові лінзи абсолютно безпечні та підходять всім, незалежно від природного кольору райдужної оболонки. Вони можуть бути з діоптріями або без них.

Можна вибрати контактні лінзи з певним малюнком для досягнення ефекту незвичайних очей. Такі лінзи ніяк не шкодять чіткості зору та не мають негативного впливу на зорову систему в цілому.

Чи не шкідливий барвник, що знаходиться в лінзі, для очей?

Це найпоширеніший міф про кольорові контактні лінзи, який ми постараємося розвіяти.

У кольорових лінзах міститься абсолютно безпечний перевірений барвник, який ні в якому разі не може спричинити пошкодження очей.

Крім того, барвник розташовується в середньому шарі контактної лінзи і не входить у контакт з поверхнею ока. Для забезпечення максимальної впевненості в безпеці кольорових лінз, купуйте їх тільки у перевірених виробників і в спеціальних оптичних центрах. Лінзи куплені в звичайних магазинах чи на ринку не гарантують безпеку Вашій зоровій системі.

Особливості догляду за кольоровими лінзами.

При догляді за кольоровими лінзами необхідно дотримуватися тих самих правил, що і при догляді за прозорими контактними лінзами:

  1. 1. Змінюйте розчин для зберігання лінз щодня.
  2. 2. Щоразу перед зняттям та надяганням лінз ретельно мийте руки з милом.
  3. 3. У разі пошкодження лінзи в жодному разі більше не використовуйте її.

Що стосується нанесення макіяжу, то це слід робити тільки після того, як лінзи одягнені, а знімати макіяж потрібно вже після зняття лінз. До вибору косметики також підходьте ретельно, уникайте обсипання пудри або тіней, що може призвести до подразнення очей.

Здійснюйте заміну лінз своєчасно протягом рекомендованого виробником терміну використання лінз. Оскільки кольорові лінзи мають дуже низьку здатність пропускати кисень, порівняно із звичайними лінзами, їх можна носити максимум протягом 8 годин і обов'язково знімати на ніч.

Отже, кольорові контактні лінзи надають можливість без зайвих зусиль змінити свій зовнішній вигляд та експериментувати. Можливо, вам знадобляться кольорові лінзи для певних випадків – фотосесії чи вечірки, коли хочеться, щоб очі виглядали максимально яскраво та виразно.

Пам’ятайте що купувати кольорові лінзи слід лише в перевірених оптичних центрах, а також, перед купівлею, краще проконсультуватися з лікарем-офтальмолог. Так Ви будете впевнені, що немає протипоказань, отже Ви не нашкодите своїй зоровій системі.