У житті кожної людини траплялися певні проблеми, хтось їх вирішував відразу, а хтось від розпачу потрапляє в депресивний стан. Як депресія впливає на зір? Чи здатний настрій вплинути на гостроту зору?

Так от, німецькі вчені, в ході своїх досліджень довели, що депресія знижує здатність сприймати контрастність кольорів. Депресивний стан супроводжує порушення роботи сітківки, і нейрони стають менш чутливими до контрастності зображень. Чи об’єктивно оцінили все науковці? Звичайно, адже вони обрали точну методику за допомогою електроретинограми - аналог електрокардіограми, застосовуваний у даному випадку по відношенню до сітківки ока. Електроретинограми візуалізує відгук нейронів сітківки на певні візуальні сигнали.

У дослідженні взяли участь 80 осіб - 40 осіб, що зазнають велику депресію, і 40 здорових людей. В якості візуального стимулу використовувалася спеціальні зображення, що складається з чорних і білих квадратів, які дванадцять разів на секунду змінювали свій колір на протилежний. Такі зміни в кольорі повинні були викликати певну реакцію нервових клітин сітківки ока.

 

Виявилося, що у пацієнтів з депресією реакція на зміни в кольорах зображення значно знижена, ніж у здорових людей. А поганий настрій супроводжує зниження зору та сприйняття людиною навколишнього світу у більш сірих тонах.

Отже, як бачимо, депресія – це не найкращий емоційний стан людини, тому не дозволяйте проблемам зіпсувати Вам настрій. Бережіть свій зір та турбуйтеся про власне здоров’я!