Для багатьох молодих батьків, або тих, хто ще чекає малюка, ця інформація буде цікавою і корисною. Багато хто з нас навіть не підозрює, що малюк з  самого народження бачить не так як дорослі. Звичайно, що зір новонародженого розвинений не так в дорослих, проте вони добре розрізняють кольори.

При народженні малюк бачить предмети лише в чорно-білому та сірому кольорах, це напряму пов'язано з тим ,що в дитини ще недостатньо розвинені нервові клітини мозку. Ще одна особливість, це те, що малюк не може фокусувати на конкретних предметах чи переміщувати погляд з одного на інший на відстані 15-20 см.

В деяких випадках в них може спостерігатись виникнення міопії або гіперметропії. Тоді для корекції необхідні окуляри. Але в такому віці це не несе великої загрози для малюка, адже це явище може бути цілком викликане недостатньо розвиненою на даний момент сітківкою. Тому, віком дефекти часто зменшуються. Діти також реагують на яскраве світло морганням чи кліпанням очей.

В 4-6 міс дитина вже може бачити кольори, розпізнавати обличчя, глибину простору, з'являється розуміння постійності предметів. Тобто зоровим баченням вона може запам'ятовувати предмети і об'єкти, і якщо приміром ви заховаєте від дитини іграшку, якою вона гралась,то дитина памятатиме про цю іграшку і знатиме, що вона десь поруч.

У 9-12 міс дитина вже бачить майже як дорослий. Вже повністю розвинуте колірне сприйняття та сприйняття простору. Колір райдужки очної оболонки сформований. Вона може розрізняти близькі та дальні об'єкти, оцінити відстань.
Також набагато краще розвинута координація і тому дитина майже вже не губиться в просторі.

Та щоб уникнути будь-яких проблем зі здоров'ям очей, варто регулярно відвідувати офтальмолога.