Ячмінь -  гостре гнійне запалення волосяного мішка або сальної залози біля кореня вій. Зазвичай, ячмінь появляється тоді, коли імунна система людина зазнає певні порушення. Крім того, причинами виникнення ячменю є порушений обмін речовин в організмі, захворювання травного тракту, глисти, цукровий діабет, переохолодження.

Симптомами ячменю на оці є:

- підвищена температура, яка триває 3-5 днів;

- сильне почервоніння зараженої повіки;

- легке печіння в ділянці ока;

- поява набряку навколо ока, який буде заважати зору аж до повного лікування.

Чим небезпечний ячмінь?

Дане захворювання небезпечне тим, що під його виглядом в організмі можуть розвиватися більш серйозні патології: пухлини, утворення кіст. Тому самостійно лікувати ячмінь не варто, щоб не провокувати алергічних реакцій та ускладнень. Коли на оці появився ячмінь варто негайно звернутися до офтальмолога, який призначить Вам правильне лікування. Зазвичай, лікування відбувається медикаментним способом. Лікарем призначаються антибактеріальні каплі для очей або спеціальна протизапальна очна мазь з антибіотиками.

Скільки днів слід лікувати ячмінь, що утворився на оці? Дана патологія повністю вилікується після закінчення 2-3 тижнів, але все ж таки це й залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Крім того, після одужання варто не забувати й про профілактику ячменю. Найперше, це необхідно підвищити імунну систему, правильно та збалансовано харчуватися, займатися спортом та уникати стресових ситуацій.