А Ви знаєте, що між пам’яттю та зором існує тісний взаємозв’язок. Це лиш на перший погляд здається, що запам’ятати щось - це одна справа, а от володіти хорошим зором та бачити навколо все чітко – це зовсім інша можливість людини. Та науковцями підтверджений такий факт, що від загального статну очей досить сильно залежить стан пам’яті.

Пам’ять може погіршуватися від втоми очей. У ряді експериментів були задіяні люди, яким доводилося довго напружувати зір, а ввечері їм пропонували запам'ятати ряд досить простих речей, таких як колір будівлі, кількість певних предметів, варіант розстановки предметів в певній кімнаті їхнього будинку. На ранок більшість з них не могли точно сказати, що саме їх просили запам'ятати або ж плутали факти. Коли ж цим людям запропонували зробити те ж саме у вечірній час без напруги на очі вдень, то результати були значно кращими. Практично всі змогли з легкістю пригадати все те, що було в завданні ввечері попереднього дня.

А що, як регулярно тренувати свою пам’ять, читати багато книг, але при цьому не звертати уваги на свій зір та перевтому? Тоді навіть різні вправи для покращення пам’яті не дадуть Вам потрібного результату. І пояснення тут просте: пам’ять має тісний взаємозв’язок із зором.  Особливо це стосується підлітків, коли у школярів великі зорові навантаження. Часто учні не можуть запам’ятати вірш чи просто прочитану інформацію, просиджують ще більше часу, щоб все-таки вивчити, а потім в кінцевому результаті знову забувають. І проблема тут не в поганій пам’яті. А просто в необхідності дати очам відпочинок, прогулятися на свіжому повітрі. Також не варто й забувати про правильне харчування та користь гімнастики для очей та масажу шиї.

Отож, якщо Ви хочете мати хорошу пам’ять, то й не забувайте про турботу за здоров’ям своїх очей.