Ви багато часу проводите за комп’ютером на роботі? А ввечері після важкої праці просто хочете відпочити біля телевізора? Проте навіть після відпочинку відчуваєте втому? Не дивно, адже Ваші очі цілий день були в напрузі. Ознак і симптомів зорової напруги насправді безліч:

- біль, втома, печіння або свербіж очей;

- сухість очей;

- розмиття або двоїння в очах;

- головний біль;

- біль у шиї;

- біль у спині;

- біль у плечах;

- підвищена чутливість до світла;

- складність у фокусуванні.

Ви здивуєтеся, проте довготривала втома очей може призвести до погіршення зору назавжди. Зазвичай, коли Ви часто відчуваєте себе втомленим, здатність до концентрації зменшується, а в очах відчувається легкий свербіж, почервоніння та сльозоточивість, то в такому разі уже потрібно бити на сполох. На початковій стадії  Вам просто знадобиться декілька днів на відпочинок, щоб всі симптоми зорової напруги зникли. Обмежте себе роботою за комп’ютером та переглядом телевізора, більше гуляйте на свіжому повітрі. Проте, якщо навіть після такого відпочинку Ви не відчули ніяких зрушень в позитивну сторону, то негайно зверніться до офтальмолога. Якщо бажаєте якісну діагностику зору, де лікар з максимальною відповідальністю та точністю перевірить Ваш зір та призначить правильне лікування, то звертайтеся в центр зору «AstraVisus».

Та що робити, коли Ви не можете відмовитися від роботи за комп’ютером? Як тоді зберегти свій зір? Тут Вам на допомогу підійдуть поради нашого офтальмолога:

- Монітор комп’ютера повинен бути розміщений не менше 50-100 см від очей. Якщо потрібно читати дрібний шрифт, збільшуйте сторінку, щоб не напружувати очі.

- Перевірте освітлення і зменште яскравість на моніторі комп’ютера. Зведіть до мінімуму відблиски від освітлення.

- Тримайте монітор в чистоті. Протирайте пил з екрану комп’ютера регулярно. Пил на екрані знижує контрастність і може сприяти відблискам і проблемам з відображенням.

- Розташуйте клавіатуру належним чином. Помістіть клавіатуру прямо перед собою. Якщо ви розміщуєте клавіатуру занадто високо, занадто низько або під кутом, це може викликати дискомфорт і втому в очах, зап’ястях і руках.

Крім цього, варто робити перерви для очей. Протягом дня давайте очам відпочити, змушуючи їх зосередитися на чомусь іншому, ніж на екрані комп’ютера. Розумно робити перерву від комп’ютера кожні 15-30 хвилин на 2-3 хвилини. Корисним також буде швидке моргання, це дозволить зволожити слизову оболонку ока. При потребі носіть окуляри та контактні лінзи, які вдало можна підібрати в салоні оптики та в центрі зору «AstraVisus».