Величезний обсяг інформації, яку ми отримуємо кожного дня, вимагає від наших очей постійної напруги. Тому не дивно, що очі часто втомлюються. Варто пам’ятати, що багато проблем із зором виникають саме через постійне перенапруження. Людям, які мають ідеальний зір, теж потрібно давати своїм очам відпочити. У протилежному випадку, може з’явитися сухість очей, почервоніння та печіння, а також погіршення якості зору.

Щоб усунути втому очей та запобігти появі проблем із зором слід виконувати вправи. Вправи для очей не заберуть багато вашого часу, для їх виконання потрібно всього лиш 5-10 хвилин. Якщо виділяти кожного дня кілька хвилин на виконання вправ, то ваші очі будуть менше втомлюватися, а ваш зір не буде погіршуватися.

Комплекс профілактичних вправ для очей.

Лікарі офтальмологи розробили комплекс вправ для профілактики проблем із зором. Цей комплекс дозволяє активувати та нормалізувати усі процеси, які впливають на здоров’я очей.

Комплекс вправ включає:

 1. 1. Вправа для м'язів очей. Під час тривалої роботи за комп’ютером або читання очі мають властивість швидко втомлюватися. Щоб уникнути втоми очей, кожні 40-50 хвилин роботи слід відпочивати 5 хвилин, а в цей період виконувати такі вправи:
 • Намагайтеся не повертаючи голову, дивитися на предмети позаду себе. Утримуйте погляд в цьому положенні 1-2 секунди, потім повторіть ту ж дію в іншу сторону. Робити це потрібно 3-4 рази в кожну сторону.
 • «Побігайте» очима вліво і вправо 25-30 секунд.
 • Малюйте очима. Використовуючи очі, малюйте геометричні фігури або пишіть будь-який текст. Малюйте так, щоб малюнок охоплював усе поле зору, а не обмежену його частину.
 1. 2. Вправи для акомодації - це хороший спосіб запобігти розвитку короткозорості та далекозорості, а також уповільнити процес їх прогресування, якщо вони вже виникли:
 • Сфокусуйте свій погляд на предметі на відстані 25-30 см від ваших очей протягом 20-25 секунд. Потім подивіться на об’єкт, який розташований далеко від ваших очей і зосередьтеся на ньому. Змінюйте предмет і поле зору 10-12 разів і дивіться на кожен з них протягом 25-30 секунд.
 • Розташуйте книгу так, щоб чітко було видно надрукований текст. Наближайте книгу до очей 25-35 секунд, намагаючись залишати зображення чітким якомога довше, а потім відсуньте книгу від очей. Вправу вам потрібно повторити 5-6 разів, кожного разу віддалюючи та приближаючи книгу.

 

 1. 3. Вправи для зволоження очей. Сльози захищають очі від пересихання та пошкодження дрібними сторонніми тілами. Під час роботи за комп’ютером або перегляду телевізора, мигаючі рухи очей значно зменшуються, що призводить до сухості очей. Відсутність сліз може викликати «пісок» і печіння в очах. Вправи, які допоможуть уникнути сухості очей:
 • Опустіть погляд вниз і часто моргайте протягом 1-2 хвилин.
 • Подивіться догори, неопускаючи верхню повіку, намагайтеся підняти нижню повіку. При правильному виконанні цієї вправи нижня повіка буде тремтіти.
 • Закрийте очі, а потім та декілька секунд стисніть повіки. Після цього широко відкрийте очі та дуже швидко поморгайте.
 1. 4. Вправи для шийного відділу хребта. Деякі порушення зору викликані проблемами в шийному відділі хребта. Тому, приділяючи увагу вправам для очей, ми повинні пам’ятати про вправи для цієї частини тіла. Ці вправи потрібно виконувати незалежно від того, втомилися очі чи ні. Адже це розминка, яка корисна для всього організму:
 • Швидко і різко підніміть плечі, потім так само опустіть їх. Вправу потрібно повторити 8-10 разів.
 • Сядьте прямо, нахиляйте голову вліво, вперед, вправо і назад, повертаючись у вихідне положення після кожного нахилу. Зробіть 3-4 повтори вправи за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки.

Виконання повного комплексу цих вправ не займе більше 10 хвилин в день. Але регулярне їх виконання допоможе вам уникнути порушень зору.