Нейроциркуляторна дистонія (вона ж ВСД) являє собою соматоформні розлади, пов'язані з порушенням нервової регуляції органів і тканин. Вегето-судинна система регулює практично всі життєві процеси в нашому організмі - дихання, серцебиття, травлення, обміни речовин тощо.

У здоровому стані ми не помічаємо в собі протікання всіх цих процесів. Але під впливом деяких факторів відбувається збій вегетативної нервової системи, і людина починає відчувати множинні симптоми. Ця дисфункція цілком здатна торкнутися роботи частин організму, що відповідають за зір: сітківки ока, зорових нервів, розташованих навколо очей кровоносних судин і т.д.

При вегето-судинної дистонії змінюється тонус кровоносних судин і порушується кровообіг. В результаті дисфункції погіршується гострота зору. Патологія зазвичай розвивається поступово. Але бувають випадки, коли під час нападу (криза ВСД) у людини відбуваються різкі порушення зору. У рідкісних ситуаціях можлива тимчасова втрата зору. Найбільш часто люди відзначають помутніння зору при ВСД, спотворення предметів, розпливчастість, расфокусировке. Важливо! Під маскою ВСД можуть ховатися інші серйозні захворювання, особливо пов'язані з ендокринною системою.

Поставити точний діагноз і призначити правильне лікування може тільки лікар! Таким явищем є цілком логічне пояснення. При ВСД також знижується м'язовий тонус. Розлад може вплинути на роботу гладких м'язів райдужної оболонки ока. Крім того, в структурі органів зору є м'язи, що регулюють ступінь кривизни кришталика, який переломлює світло. Погіршення харчування м'язових тканин за рахунок порушеного кровообігу послаблює їх. Розрізняють гипотонус і гіпертонус м'язів, які можуть спостерігатися при дистонії. Обидва цих стану сприяють спотвореного зоровому сприйняттю. Тому, якщо є схильність до ВСД або її хронічний перебіг, необхідно виявити причини виникнення недуги. Тільки після цього можна знайти ефективні методи боротьби, які допоможуть запобігти сліпоті.

Проблеми із зором виникають епізодично, несподівано. Лікарі по-різному пояснюють зв'язок зору з вегето-судинною дистонією. Одні кажуть, що причина в збої вегетативної системи, впевнені, що це пов'язано безпосередньо з самим органом. Треті вважаю, що причина в погіршеному кровообігу, скачках артеріального тиску. І всі вони по-своєму праві. Але не кожен бачить першопричину. Адже ВСД, перепади артеріального тиску, гіпо- або гіпертонус м'язів і судин - це не хвороба, а наслідок.

Причини появи темних кіл під очима при ВСД. При ВСД також виникають через порушення в роботі судин. Звичайно, за винятком тих випадків, коли вони викликані соматичними захворюваннями. Погіршена, порушена робота судин призводить до недостатнього харчування тих чи інших органів. Очі і розташовані поруч тканини не є винятком. Саме недостатнє постачання тканин поживними речовинами, киснем через кров веде до появи темних кіл навколо очей, почервоніння повік.

Ослаблення тонусу судин можуть викликати їх підвищену ламкість. Це призводить до крововиливів в очах при напрузі, наприклад, при довгому читанні або сидінні за монітором комп'ютера. Під час гострого перебігу вегето-судинної дистонії, спазми дрібних судин здатні викликати біль, різь в очах, зорові порушення, головний біль. Шкіра навколо очей стає блідою, синюватою.