Наш організм з кожним роком зазнає певні зміни, в тому числі й очі. Вікові зміни зору часто є просто природнім процесом старіння організму. Проте ж не хочеться страждати на такі захворювання як пресбіопія, катаракта чи глаукома. Тому в такому випадку найкраще – це профілактика очних захворювань.

 

Які вікові зміни зору спостерігаються в людини? Як їх виявити? Та як зберегти свій зір від проблем? Відповіді на ці питання Ви знайдете в цій статті.

 

Отож, під віковими змінами зору слід розуміти:

 

1) Зменшення зіниць в розмірі. Так як, м’язи, які управляють зіницею, з віком втрачають свою силу, то як наслідок це призводить до звуження зіниці. Які симптоми спостерігаються під час такого процесу? Людина відчуває нестачу світла, з’являється більша чутливість після переходу з темного приміщення на яскраве сонячне світло. Що в такому разі робити? Зменшити такі негативні симптоми допоможуть фотохромні окуляри.

 

2) Сухість очей. Людина відчуває дискомфорт та почервоніння в очах. Проте сухість очей – це не просто вікова зміна зору, дуже часто цей симптом проявляється і в молодих людей і навіть дітей. Проведення великого відрізка часу за комп’ютером чи планшетом призводить до пересихання оболонки ока. В такому разі потрібно обмежити час роботи за комп’ютером та виконувати різні гімнастичні вправи для очей.

 

3) Зниження контрастності. Чим старша людина, тим менша кількість клітин сітківки, які відповідають саме за колірне сприйняття. Як наслідок, людина сприймає навколишній світ в меншій яскравості.

 

4) Зниження периферичного зору. Зазвичай, після 60 років в людини спостерігається вікове звуження поля зору, і тому периферичний зір суттєво погіршується.

 

5) Відшарування скловидного тіла є неприємним наслідком вікової зміни зору. В такому разі краще всього звернутися до професійного офтальмолога. В центрі зору «AstraVisus» Вам проведуть якісну діагностику зору та в разі потреби призначать якісне лікування.

 

Для того, щоб вікові порушення зору не стали для Вас серйозною проблемою в літньому віці, обов’язково робіть профілактику: збалансуйте своє харчування, вживайте необхідну кількість вітамінів, обмежте свій час роботи за комп’ютером та відмовтеся від куріння та виконуйте вправи для очей.

Крім того, якщо у Вас навіть ідеальний зір, все одно раз на рік проходьте обстеження в лікаря-офтальмолога. Все це збереже Вам зір на довгі роки!