Сітківка людини — це тонка оболонка, що вистилає внутрішню частину ока. Розташовується вона між склоподібним тілом та судинною оболонкою. Завдяки сітківці, ми сприймаємо світ, перетворюємо навколишні зображення на нервові імпульси, що потім через зоровий нерв передаються у головний мозок.Сітківка повинна щільно прилягати до судинної оболонки, коли ж вони роз'єднуються, то відбувається її відшарування.Що являє собою це зорове відхилення? При відшаруванні сітківки шар фоторецепторних клітин (колбочки й палички) відокремлюється від пігментного епітелію. Причиною цього є скупчення рідини між двома шарами. Рідина негативним чином впливає на зовнішні шари сітківки – відбувається порушення живлення, а це у свою чергу призводить до помітного зниження гостроти зору, а в деяких випадках – і до його повної втрати.

До причин, що зумовлюють виникнення відшарування сітківки належать:

- афакія (відсутність кришталика);

- короткозорість;

- травмування очей;

- пухлини сітківки та судинної оболонки;

- дистрофія сітківки;

- діабетична ретинопатія.

Згідно з статистичними даними, приблизно 40-50% всіх пацієнтів з відшаруванням страждають на міопію, у 30-40% був видалений кришталик, а 10-20% перенесли поранення ока. Особливий ризик виникнення цього захворювання у спортсменів, які займаються боксом, боротьбою та стрибками з трампліна.

Найчастіше дана патологія турбує людей віком 40-70 років.Першими симптомами виникнення відшарування сітківки — це поява у полі зору "мушок", "спалахів". Це пояснюється тим, що виникнення імпульсів відбувається також при механічних впливах на сітківку. Так звані вітреоретинальні зрощення призводять до натягнення оболонки, що в свою чергу подразнює фоточутливі клітини.

Під час лікування відшарування сітківки важливо максимально зблизити шари сітківки та повністю блокувати розрив. Важливо, не відтягувати з діагностикою зору, а вчасно здійснити візит до офтальмолога. Це значно збільшить шанси на цілковите одужання. А діагностику зору та лікування Ви можете отримати в центрі зору та в салоні оптики "AstraVisus".

 

Наші адреси:

Центр зору: м.Рівне, вул. Гагаріна, 67 | +380676729944

Салон оптики: м.Рівне, вул. Соборна 112 | +380671729944

Центр зору та салон оптики: м.Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 14/7 | +38098 67 299 44