Ми рефлекторно моргаємо для комфорту своїх очей. Це допомагає зволожувати їх, щоб не виникало відчуття сухості. Проте багато хто постійно відчуває сухість і подразнення в очах. Іноді слізні залози не виробляють достатньо рідини для зволоження, і сльоза не змочує поверхню ока належним чином. Цей стан із віком стає поширеним.

Як проявляється сухість очей?

Люди постійно стикаються з різноманітними офтальмологічними проблемами. Першим захисним бар'єром ока є сльоза. За порушення її складу розвивається синдром сухого ока.

Щоб постійно впоратися з усіма функціями, плівка повинна постійно оновлюватись. І це відбувається, коли людина моргає. Моргання запускає розгладжування та відновлення слізної плівки, і повіки зчищають все непотрібне з поверхні ока. Протягом 1 хвилини близько 15% покриву повністю змінюється на свіжий.

Серед основних проявів захворювання сухого ока можна виділити роздратування очей, почервоніння очей та повік, а також підвищення чутливості до світла.

Постійний легкий вітер може сушити очі, а через тривалу роботу за комп'ютерним екраном ми можемо перестати моргати так часто, як звикли.

Як вилікувати постійну сухість очей?

Незважаючи на свою широку поширеність, сухість очей сама собою не минає. Лише Ваш лікар-офтальмолог призначить лікування, яке слід проводити, щоб усунути цей стан.

Для лікування на початкових стадіях достатньо знизити вплив факторів, що викликають сухість очей: налагодження режиму відпочинку та роботи, підвищення рівня вологості в приміщенні, а також лікування супутніх захворювань, що призводять до прояву синдрому.

Коли проблему стає складно усунути лише такими способами, то у справу йдуть штучні замінники сльози – спеціальні краплі та гелі.

Очні краплі. Якщо у вас постійна сухість у власних очах, то закопуючи так звану «штучну сльозу», можна полегшити цей стан. Зазначимо, що наша слізна рідина містить як водний компонент. До її складу також входять інші інгредієнти, які допомагають у боротьбі з інфекцією та зволожуючі очі.

Не думайте, що вмивання обличчя водою допоможе усунути сухість очей. Якщо вам необхідно посилити відділення слізної рідини, допоможуть мазі та інші медичні препарати, що прописуються. Обговоріть можливості лікування зі своїм фахівцем.

Хірургічні методи. При захворюванні сухого ока можна закрити слізний канал. За допомогою закриття слізного каналу можна запобігти відпливу слізної рідини і таким чином стимулювати зволоження очей.

Універсального способу усунути сухість очей не існує: проконсультуйтеся із лікарем-офтальмологом в Центрі зору AstraVisus. Наші лікарі проведуть огляд зорової системи та підберуть необхідне лікування.

Пам'ятайте, що навіть при перших симптомах сухого ока важливе серйозне ставлення до проблеми та проведення повноцінного лікування. Якщо запустити перебіг захворювання до останніх стадій – ймовірність повної втрати зору підвищується. Попередити захворювання можна, виявляючи елементарну турботу про здоров'я очей: виконувати гімнастику для очей при тривалій роботі за комп'ютером, не нехтувати сонцезахисними окулярами, надягати маски при купанні, не нехтувати рекомендованими краплями очей.