Проблеми з зором нікому не приносять задоволення, а навпаки, скорочують можливість бачити усе різнобарв’я кольорів та повноцінно насолоджуватися життям. Та гострота зору залежить не тільки від спадковості, а й від способу життя, який ми ведемо.

Отож, нижче Ви дізнаєтеся, які звички Вам допоможуть не тільки зберегти на довго зір, а й навіть покращити його.

Звичка №1.  Харчування, багате антиоксидантами.

Вибирайте продукти, багаті антиоксидантами, оскільки вони здатні знизити ризик розвитку макулярної дистрофії. «Які ж тоді продукти необхідно споживати, коли на дієті не хочеться сидіти?», - Ви так можете подумати. Та насправді свій раціон можна так ретельно скласти, що Ви в достатній кількості будете споживати корисні речовини і водночас не почуватиметеся голодними.

Так ось, продукти, які багаті антиоксидантами, це чорниця, зелений та чорний чай, полуниця, помідори, квашена капуста, червона риба, кориця, гранат, бобові, соя, цитрусові і ... червоне вино. Так, червоне вино – це єдиний алкогольний напій, який багатий антиоксидантами. Проте не варто їм зловживати і про це звичка №2.

Звичка №2. Обмежте вживання алкоголю.

Вживання алкоголю призводить до обезводнення організму і тканин ока, що в майбутньому провокує синдром сухого ока. Також варто знати, що етиловий спирт, який є основою будь-якого алкогольного напою, підвищує внутрішньочерепний тиск. В результаті цього, кровоносні судини в очній системі лопаються і формують невеликі крововиливи. Якщо алкогольні напої вживати в необмеженій кількості, то в майбутньому це призводить до атрофії очних м’язів і зниження гостроти зору.

Звичка №3. Кидайте курити!

Куріння негативно впливає на стан кровоносних судин, що в подальшому призводить до дегенеративних змін макулярної (центральної) області сітківки. У курців часто виникає тютюнова амбліопія – ослаблення зору внаслідок утворення на сітківці нечутливих ділянок. Негативний вплив куріння також позначається на кришталику ока. Основна функція кришталика полягає в пропусканні і заломленні променів світла. Саме тому, він повинен бути прозорим і еластичним, швидко змінювати свою форму, дозволяючи однаково добре бачити на різних відстанях. Під час куріння (впливу нікотину та різних смол) кришталик може досить швидко втратити свою еластичність та прозорість, в результаті чого розвивається катаракта. На жаль, помутніння кришталика є незворотнім процесом. Нерідко під впливом нікотину порушується здатність розрізняти кольори. Спочатку зникає відчуття зеленого кольору, а потім червоного, жовтого і синього. Куріння впливає і на внутрішньоочний тиск. Підвищення тиску, як правило, проходить безсимптомно і, якщо його вчасно не контролювати, це може призвести до сліпоти. Цигарковий дим являється сильним алергеном. Тому він може стати причиною хронічного кон`юнктивіту – викликати постійний дискомфорт, почервоніння, відчуття стороннього тіла.

Звичка №4. Носіть сонцезахисні окуляри!

Не варто забувати надягати сонцезахисні окуляри в жарку сонячну погоду, а також взимку, коли сонячні промені можуть нашкодити здоров’ю очам. Тим паче, сонцезахисні окуляри тепер стильний аксесуар в моді, а якщо Ви бажаєте придбати ще й якісні та зручні, тоді завітайте в центр зору та в салон оптики «AstraVisus».

Звичка №5.Регулярно відвідуйте офтальмолога.

Перевірка свого зору за допомогою сучасного медичного обладнання, яке є в центрі зору «AstraVisus» допоможе виявити найменші порушення та відхилення від норми. Тому така консультація в лікаря корисна не тільки дорослим, а й дітям, адже якісна діагностика зору допоможе вберегти зір від складніших проблем та патологій.