Стереокартинки для тренування очей – це специфічні зображення, які створені з одночасних поєднань різних текстур і всіляких точок. Перед створенням такої картинки формується попередня 3D-модель об’єкта, після чого вибирається 2D-шаблон (фон), які на фінальній стадії з’єднуються в одне зображення. Завдяки таким принципом побудови стереокартинок, в процесі їх перегляду виникає повноцінне об’ємне зображення.

Кому саме будуть корисними стереаокартинки? Тренування зору за допомогою стереокартинок підійде тим людям, які:

- досить багато часу проводять за комп’ютером чи планшетом;

- працюють та навчають в умовах значних очних навантажень (інтенсивне читання та письмо).

А як стереокартинки впливають на організм людини? До позитивних моментів стереокартинок слід віднести наступне:

- вони сприяють повноцінному розслабленню очей і знімають зорову втому на тривалий час;

- покращують рухову активність очних м’язів, і це в свою чергу сприяє до кращого кровопостачання, надходження кисню та поживних речовин до ока.

- крім, того стереокартнинки чудово підійдуть дітям, адже це хороша вправа для розвитку уяви та фантазії.

Які ж існують способи для тренування зору за допомогою стереокартинок?

- паралельний спосіб. Спочатку стереокартинку слід розмістити точно навпроти рівня очей. Людині варто дивитися безпосередньо на зображення, а свій зір сфокусувати за ним, в результаті чого обидва ока буду дивитися паралельно один щодо одного. Для того, щоб побачити об’ємне зображення, потрібно розфокусувати зір і намагатися дивитися очима на різні точки картинки. В основі цього способу лежить поступове віддалення від картинки без зміни фокусування зору.

- перехресний спосіб. Щоб побачити об’ємне зображення, необхідно сфокусувати свій зір на певній точці, яка розміщена між очима і картинкою. Попередньо необхідно сконцентрувати погляд на конкретній точці безпосередньо перед картинкою і відсунутися від неї на відстань витягнутої руки. Після цього варто розмістити вказівний палець між очима і картинкою на відстані приблизно 20 см від кінчика носа. Потім потрібно постаратися домогтися, щоб палець і об’єкт було видно однаково різко.

Проте, слід зауважити, що у світі  5% людей, на жаль, не здатні взагалі розглянути стереокартнинку, тому в такому разі необхідні просто інші методи тренування зору.

Отож, стереокартинки – це чудовий спосіб зняти зайву напругу та потренувати зір. Ви можете навіть таке зображення поставити на заставку на робочому комп’ютері. Таке п’ятихвилинне заняття не потребує особливих зусиль, проте є цікавою та водночас корисною вправою для зору.