Контактні лінзи – це доволі зручний засіб корекції зору, однак їх використання має безліч обмежень. Якщо часто носите контактні лінзи, то вам буде корисно дізнатися про основні правила нанесення макіяжу, щоб не нашкодити своїй зоровій системі.

Основні правила макіяжу при використанні контактних лінз.

1. Лінзи слід надягати перед нанесенням косметики. Не всі знають, що контактні лінзи рекомендується надягати перед макіяжем. Це дозволить не тільки відразу ж покращити зір, але й не забруднити їх. Крім того, у процесі надягання може виникнути невелика сльозотеча і, як наслідок, зіпсувати макіяж.

2. Найкраще зняти лінзи перед видаленням косметики. Перед видаленням макіяжу краще їх зняти, оскільки засіб, що очищає, і залишки косметики можуть потрапити в очі і викликати роздратування.

3. Остерігайтеся туші. Не рекомендується також наносити туші з нейлоновими волокнами, оскільки при висиханні продукту часто утворюються грудки, які можуть потрапити в очі та осісти на лінзах, викликаючи почервоніння та подразнення.

4. Уникайте водостійких косметичних продуктів. Їхня жирова формула не підходить для тих, хто носить контактні лінзи. Фактично водостійка косметика осідає на лінзах, у найгірших випадках сприяючи закупорці слізних каналів.

5. Використовуйте пресовані порошкові продукти. При покупці тонуючих засобів краще віддавати перевагу не порошковим продуктам, а кремовим або пресованим, наприклад компактній пудрі. Використання такого виду косметики запобігає розпорошенню порошку в повітрі і, як наслідок, попаданню в очі.

6. Уникайте макіяжу на слизовій повік. Якщо хочете обвести очі олівцем або підведенням, краще застосовувати їх лише на зовнішніх сторонах століття. В іншому випадку ви ризикуєте занести на слизову інфекцію, що знову-таки спровокує запалення та почервоніння.

7. Стережіться прострочених продуктів. Це дуже важливе правило, які повинні дотримуватися всіх особливо дівчат, які носять контактні лінзи. Всі косметичні засоби мають термін придатності, після якого продукт підлягає утилізації, щоб уникнути алергічних реакцій, небажаних змін хімічного складу та забруднення бактеріями.

8. Уникайте тіней із великими частинками блиску. Тіні для повік з блискітками та перламутрові тіні дуже красиві, але будьте обережні з продуктами з великими частинками. Гранули, що містяться в тінях для повік, можуть потрапити на слизову оболонку і затриматися на лінзі, провокуючи травмування повік.

9. Часто міняйте туш. Туш для вій є одним із тих продуктів, який найбільше контактує з очима, тому щоб уникнути бактеріального кон'юнктивіту, бажано змінювати продукт кожні 3 місяці.

10. Відмовитись від щіточки для розчісування вій. Щоб вони були пухнастими, дівчата розчісують їхньою спеціальною щіткою вже після нанесення туші. Так знімають зайву косметику, створюючи гарне обрамлення очам. Однак частина цієї туші може бути на кон'юнктиві або лінзах.

11. Не торкатися пензликом основи вій, забарвлюючи їх тушшю. Через це можуть закупоритися мейбомієві залози, що може призвести до пересихання кон'юнктиви та лінзи.

Дотримуючись цих простих правил, Ви не нашкодити своїй зоровій системі при використанні контактних лінз та будете почуватися комфортно та привабливо з улюбленим макіяжем.