Апаратна терапія міопії - це комплекс фізіологічних процедур з використанням спеціальних пристроїв. Процедури всі безболісні. Всі вони призначені для покращення акомодації - здатності ока фокусуватись на близьких і віддалених предметах.

Аби розпочати систему процедур, потрібно мати призначення від лікаря-офтальмолога. Такі процедури мають показання при слабкій та середній ступені короткозорості. Стандартний курс вміщує в себе 10 занять, в деяких випадках він може бути збільшений до 20. За один сеанс використовується 4-5 апаратів. Для отримання гарного ефекту і закріплення результату рекомендовано 2-3 курси в рік.


Показання до ортоптичного лікування:


  • короткозорість (міопія);

  • астигматизм;

  • далекозорість (гіперметропія);

  • амбліопія;

  • косоокість;

  • спазм акомодації.


Постійні заняття на апаратах значно покращують гостроту зору, що зберігається на довгий час. Звичайно, разом з тим, необхідно користуватись засобами корекції - окулярами чи контактними лінзами, правильно і систематично харчуватись, вести здоровий спосіб життя, не припускати зорових навантажень. Якщо робити такі вправи регулярно, починаючи з самого дитинства, то надалі отримані результати допоможуть людині в дорослому віці зберегти свій зір.


Деякі види занять допускаються навіть дітям з 2-ох років. Вони мають ігровий характер і не лякають дитину. Проте при сильній міопії такі заняття - протипоказані.

Маленькі діти не завжди спокійно себе поводять і ще не розуміють, для чого їм треба ці процедури. Тут головну роль відіграє батьківська підтримка і терпіння. Для кожної дитини програма розробляєься індивідуально лікарем-офтальмологом. Дуже важливо слідувати всім рекомендаціям і не пропускати занять. Адже в майбутньому, всі отримані в комплексі результати матимуть довготривалий ефект.