Сучасні контактні лінзи не усувають дефекти зорової системи, а й змінюють колір очей, виправляють астигматизм, короткозорість та далекозорість. Це найбільш комфортний спосіб корекції зору, який не помітний для оточення та не впливає на Ваш зовнішній вигляд, однак, має певні обмеження.

Що не варто робити при використанні контактних лінз?
Контактні лінзи важливо правильно використовувати та правильно за ними доглядати, що не відчувати дискомфорт та не нашкодити своїй зоровій системі. Розберемося, що і чому не можна робити у лінзах:
1. Плавати у басейні без захисних окулярів. Матеріал лінз - гідрогель і силікон-гідрогель схожий на губку, яка все вбирає у собі. У звичайній воді містяться домішки та мікроорганізми. Потрапляючи у сприятливе середовище, вони зазвичай стають причиною запальних процесів у Ваших очах.
2. Пірнати у воді. Потік може змити лінзу, а також на них може потрапити безліч бактерій, що зашкодить як самим лінзам, так і Вашим очам.
3. Відвідувати сауну (лазню). У таких місцях надмірна вологість і усі випари можуть осідати на Ваших лінзах.
4. Користуватися кремами під очі та для вій. Вони можуть потрапити на лінзи та забруднити Ваші засоби контактної корекції.
5. Застосовувати краплі та мазі, які не призначені для застосування при використанні контактних лінз.
6. Носити лінзи під час вірусних захворювань, особливо за підвищеної температури. У цей період правильно використовувати окуляри, щоб не викликати розвиток захворювань очей.
7. Перебувати у прокурених, задимлених та запилених приміщеннях, оскільки очі стають чутливими, а дрібні частинки з повітря осідають на поверхні лінз.
8. Спати в лінзах, крім тих, що передбачають гнучкий, пролонгований та безперервний режим носіння. Вирішувати питання щодо використання такої оптики необхідно з офтальмологом після ретельного обстеження Ваших очей. Будучи стороннім тілом, вона знижує доступ кислорода до тканин ока. Вибирайте вироби з великим показником газопроникності та вмісту вологи. Сучасні засоби контактної корекції пролонгованого режиму здатні пропускати до 90% кислорода, деякі моделі виробляються з вмістом вологи до 98%.
9. Носити лінзи довше, ніж зазначено в інструкції. При використанні таких лінз Ви можете спричинити розвиток подразнень або інфекційних захворювань очей.
10. Надягати погано очищені, непромиті засоби контактної корекції. На таких лінзах залишаються забруднення, які потім потрапляють на поверхню Ваших очей.
11. Надягати не вимита руками, в умовах, де немає можливості провести дезінфекцію оптичних виробів.
12. Кілька разів користуватися одним і тим самим розчином у контейнері без заміни. У такому розчині уже є забруднення з попередньої очистки лінз.
13. Застосовувати теплову обробку. Обробка лінз теплими засобами може завдати їм шкоду.
14. Змочувати водою, слиною та будь-якими іншими рідинами, спеціально не призначеними для цього. Рекомендації використовувати дистильовану чи кип'ячену воду є міфом. У крайньому випадку допускається застосовувати фізрозчин. Лінзи в таких рідинах швидко псуються і стають мутними, тому що відсутнє очищення від білкових відкладень та антисептична обробка.
15. Знімати та надягати, використовуючи нігті та тверді предмети – це може пошкодити поверхню засобів контактної корекції. Беріть їх у цьому випадку лише подушечками пальців або користуйтеся спеціальним пінцетом.
16. Надягати пошкоджені лінзи, на яких видно подряпини, рвані краї. Такі лінзи не дадуть якісної корекції зору, а швидше зовсім навпаки.
17. Декілька разів використовувати одноразові лінзи. Назва говорить сама про себе, що після першого їх використання вони більше не є безпечними.
Дотримання усіх цих правил зробить використання лінз комфортних та безпечним, а Ваш зір коригуватиметься без жодних обмежень та ймовірності прогресування наявних порушень.