Якщо навколишні предмети і люди у Ваших очах ніби оповиті пеленою, вам час перевірити зір. Зір перевірили – настав час йти купувати лінзи. А якщо ви знаєте, який у вас зір, але вам останнім часом незручно в окулярах - то знову ж таки вам час перейти на контактні лінзи. Настав час перейти на контактні лінзи і в тому випадку, якщо ви вирішили просто змінити імідж і, можливо колір очей. Для початку пропонуємо дізнатися, якими бувають види лінз і які найбільше можуть підійти саме вам.

Основні різновиди контактних лінз.

Серед основних видів контактних лінз можна виділити дві групи:

  1. 1. М'які контактні лінзи. Такі лінзи найбільш комфортні, затребувані та віддані перевагам покупців. Але справа не тільки в одній перевазі та зручності, а ще й у лікарських рекомендаціях. М'які контактні лінзи призначаються тим, хто знає, що таке астигматизм, далекозорість, короткозорість. Загалом при найпоширеніших порушеннях зору серед населення. Для них же й були придумані м'які контактні лінзи, які відмінно вбирають в себе вологу, пропускають повітря і мають супер здатність стати невидимим і невідчутним помічником для кращої пильності ваших очей.
  2. 2. Жорсткі контактні лінзи. Такі лінзи найчастіше застосовуються при астигматизмі важкої форми, а також кератоконусі. Називаються вони такими, тому що виготовляються з жорсткіших матеріалів. Такі лінзи спочатку є відчутними при кожному русі очима. Процес адаптації до жорстких лінз займає певний час. Однак саме ці лінзи мають здатність зберігати свою форму, а також є довговічними та не є збудниками алергічних реакцій.

Як часто змінювати контактні лінзи.

Людина, яка вперше купила лінзи, часто буває в незнанні і думає, ніби контактні лінзи, як і окуляри, можна носити скільки вийде. Звичайно, це не так. Лінзи мають свій термін служби і обов'язково повинен після його закінчення бути замінений на нові. Терміни придатності лінз зазвичай поділяються на:

  1. 1. Щоденні лінзи. Це дуже вдалий варіант. Жодного догляду не вимагають. Просто щоранку не забувайте розкривати нову пару контактних лінз. Єдиний мінус – ціна. Не кожному вигідно купувати коробку лінз щомісяця.
  2. 2. Лінзи частої планової заміни. Як правило, такі лінзи мають термін служби 1-2 тижні. Мабуть, найбільш оптимальний варіант за ціною та за комфортом для очей. За 1-2 тижні лінзи не зношуються, зберігають свої початкові функції і дають відчуття найбільшого комфорту.
  3. 3. Лінзи планової заміни. До цієї категорії входять лінзи, які здатні служити нам місяць, квартал і півроку. Вони найбільш стійкі до утворення білкових відкладень.

Ще один важливий момент. Лінзи, крім частоти їхньої заміни, ще діляться за режимом носіння. Тут потрібно знати тільки те, що деякі види контактних лінз можна носити, не знімаючи тиждень, а то й цілий місяць, але деякі види лінз обов'язково потрібно знімати перед сном, очистивши і промивши їх.

Контактні лінзи на всі випадки життя.

Всі, хто потребує лінз, в першу чергу купують оптичні лінзи, для корекції зору. Але необхідно знати, що є види лінз і терапевтичні, що виконують функцію захисту рогівки і лікувально впливають на очі. Бувають лінзи і косметичні і декоративні, в першому випадку коригують колір очей, а в другому використовуються для забави. А ось для людей, які наслідують здоровий спосіб життя, створені лінзи навіть для спортивних занять.
Як ви розумієте, перш ніж придбати різні види контактних лінз, потрібно врахувати багато факторів. Якщо ви вирішили носити контактні лінзи, робіть це без вагань. Вони дійсно зручні та найбільш комфортні. Але спершу не забудьте заглянути на консультацію до лікаря-офтальмолога в Центр зору AstraVisus.