Всі засоби, що запобігають запотіванню, або ж мінімізують цей ефект поділяються на два типи: гідрофільні і гідрофобні.


  • Гідрофільні - рідкі засоби, які при розпилюванні на поверхню лінзи створюють захисну плівку, що рівномірно розподіляється і дозволяє запотівшим лінзам швидко просвітлюватись. Проте, якщо за невеликий проміжок часу окулярам доведеться переносити кілька запотівань. Наприклад, часто виходити з теплого приміщення на подвір'я чи балкон, де низька температура, то скло лінз має ризик через якийсь час покритись тонким льодовим шаром.

  • Гідрофобні - засоби, що відштовхують вологу: якщо ними обробити поверхню лінзи, будь які фактори, які спричиняють забрудненню лінзи (тютюновий дим, пилюка тощо) не затримуються на поверхні лінзи, що в свою чергу значно полегшує догляд за окулярами.


Гідрофільні засоби ідеально підійдуть для обробки окулярів водіїв і спортсменів, наприклад, в цілях обробки окулярів для плавання. А гідрофоні, для людей,  яі страждають різким перепадами температур в холодну пору року.

Обробляти поверхню лінз потрібно зарання, приблизно за 1 годину до виходу.

Насправді, боротьба з запотіванням лінз починається на етапі покупки окулярів. Лінзи до окулярів з дорожчого сегменту насправді навіть при самому базовому покритті мають гідрофобний ефект. А якщо, цей ефект є найбільшою потребою клієнта, то існують лінзи, які взагалі не запотівають, щоб Ви не робили з ними. Тому, не варто на цьому економити, тим більше якщо такий аксесуар як окуляри є загальнообов'язковим у Вашому щоденному користуванні і носінні.