Почервоніння очей є результатом запальних процесів або розширення кровоносних судин. Іноді почервоніння являється лише візуально помітним дефектом, а іноді супроводжується больовими відчуттями чи іншими неприємними симптомами. У будь-якому випадку слід розуміти чому виникає почервоніння очей та як його позбутися.

Чому виникає почервоніння очей?

Почервоніння очей (гіперемія) може проходити без жодних симптомів або супроводжуватися неприємними відчуттями: свербінням, сухістю, болем, сльозотечою, підвищеною чутливістю до світла та набряками.

Очі червоніють із двох основних причин: розширення кровоносних судин білка або розрив судин. Це може статися під впливом багатьох факторів, а в деяких випадках призвести до втрати зору.

Почервоніння очей можуть викликати деякі зовнішні фактори, до яких належить:

Сухе повітря. Провокує виникнення "синдрому сухого ока", при якому з'являється відчуття наявності стороннього тіла, рясна сльозотеча. Синдром також може бути викликаний нестачею продукції слізної залози.

Пил . Тривале перебування у приміщенні з великою кількістю пилу (наприклад, на виробництві).

Контактні лінзи . Неправильний підбір контактних лінз, їх пошкодження, закінчення терміну придатності. Викликати почервоніння також може клей , який застосовується під час нарощування вій.

Втома і нестача сну - після перенапруги кровоносних судин є велика ймовірність їх розриву та запалення. Очі не можна терти у стані перевтоми та відразу після пробудження.

 

Щодня очі стикаються з великою кількістю бактерій та вірусів. Вони потрапляють на слизову оболонку та викликають інфекційні захворювання. Почервоніння очей може бути симптомом безлічі офтальмологічних захворювань, серед яких виділяють кератит, увеїт, кон’юнктивіт та інші.

Як позбутися почервоніння очей, що варто знати.

Якщо почервоніння очей викликане перенапругою після тривалої роботи за комп'ютером, відвідуванням басейну (від хлорованої води), позбутися почервоніння допоможуть зволожуючі краплі, що містять гіалуронову кислоту.

Позбутися почервоніння очей, що викликане алергічною реакцією можна обмеживши контакт з збудником алергії та вживши протиалергічні засоби.

Якщо почервоніння очей довго не проходить та супроводжується іншими дискомфортними відчуттями, то слід терміново звернутися до лікаря-офтальмолога. Фахівець проводить огляд, що включає вимірювання очного тиску, офтальмоскопію, дослідження очного дна, перевірку реакції зіниць на світло та інше. Пройти такий огляд Ви можете в Центрі зору AstraVisus, провівши огляд та визначивши причину появи почервоніння, наші висококваліфіковані фахівці підберуть ефективне лікування, що допоможе позбутися будь-якого дискомфорту.

Займатися самолікуванням, застосовувати судинозвужувальні чи будь-які інші краплі, які, знімають почервоніння не можна, адже такі дії можуть призвести до розвитку ускладнень. Кожна захворювання, що супроводжується почервонінням, потребує особливого лікування, яке може призначити лише кваліфікований лікар-офтальмолог.