Захворювання сухого ока - це поширена проблема, яка виникає у більшості людей в певний момент їхнього життя. Ця проблема виникає, коли очам недостатньо зволоження, що призводить до дискомфорту та інших неприємних симптомів. У цій статті ми розповімо про причини виникнення та лікування захворювання сухого ока. Що допоможе зберегти Ваш зір.

Причини розвитку захворювання сухого ока?

Захворювання сухого ока може розвиватися з різноманітних причин, із найпоширеніших можна виділити наступні:

 1. 1. Вік. З природним старінням організму зменшується й вироблення слізної рідини, що поступово призводить до сухості очей.
 2. 2. Кліматичні умови. Сильний вітер, низька вологість повітря, спека або холод можуть збільшити ризик розвитку сухого ока.
 3. 3. Перевантаження очей. Проведення багато часу перед екраном комп'ютера або мобільного телефону, читання або дрібна зорова робота можуть спричинити сухість очей.
 4. 4. Вплив хімічних речовин. Потрапляння в очі будь-яких хімічних речовин чи навіть просто контакт з ними може викликати сухість.
 5. 5. Алергічні реакції. При дії збудників алергії першими дискомфорт відчувають саме Ваші очі, це проявляється розвитком їх сухості та почервоніння.
 6. 6. Деякі захворювання організму. Артрит, діабет та інші захворювання можуть спричинити стрімкий розвиток сухого ока.

Що варто знати про лікування сухого ока?

Хоча саме по собі захворювання сухого ока не є небезпечним, при відсутності лікування воно може призвести до розвитку серйозних порушень. Тому важливо розпочинати лікування як тільки Ви помітили симптоми захворювання. Лікування сухості очей проходить комплексно та може включати:

 1. 1. Краплі для очей. Зволожуючі краплі або так звані штучні сльози є найпоширенішим засобом при лікуванні сухого ока. Штучні сльози зволожують поверхню ока та зменшують дискомфорт.
 2. 2. Препарати з кератопротективною дією. Ці препарати містять різні речовини, які забезпечують додатковий захист та зволоження для очей. Вони можуть бути доступні в різних формах, включаючи краплі для очей та зволожуючі мазі.
 3. 3. Провітрювання та зволоження приміщення. Збільшення вологості в приміщенні, де ви перебуваєте, може допомогти зменшити сухість очей. Також слід більше прогулюватися на свіжому повітрі.
 4. 4. Виконуйте вправи для очей. Вправи для очей можуть допомогти збільшити кровообіг в зоровій системі, зменшити напругу та поліпшити зволоженість очей.
 5. 5. Робіть перерви. При тривалій зоровій роботі, а особливо за комп’ютером, наші очі сильно втомлюються. Щоб усунути сухість очей слід робити невеликі перерви кожні 20-30 хвилин, що дасть можливість очам розслабитись.

Пам’ятайте, що самолікування може нашкодити Вашому здоров’ю. Тому будь-які засоби для лікування сухості очей слід використовувати лише за призначенням лікаря-офтальмолога, щоб не нашкодити своїм очам. Тому при появі перших симптомів такого порушення звертайтеся за допомогою в Центр зору AstraVisus. Наші лікарі вислухають усі Ваші скарги, проведуть огляд та підберуть ефективне лікування для усунення неприємних симптомів. Подбайте про комфорт свого зору та насолоджуйтесь життям на повну.