Щоб контактні лінзи не приносили дискомфорту Вашим  очам перш за все слід навчитися їх правильно одягати. Надягати лінзи брудними пальцями не можна, тому спочатку вимийте руки під проточною водою – при цьому бажано використовувати антибактеріальне рідке мило.

Основні поради при одяганні контактних лінз.

Рекомендуємо з самого початку звикати надягати лінзи в одній і тій самій послідовності, наприклад, починати з правого ока. Це особливо важливо для тих, хто носить лінзи з різними діоптріями – так ви не плутатимете ліву та праву. Дотримуйтеся таких порад при одяганні лінз:

  1. 1. Акуратно дістаньте лінзу з контейнера чи упаковки. Переконайтеся, що він чистий, вологий, без розривів та інших видимих ​​дефектів.
  2. 2. Покладіть виріб на кінчик вказівного пальця, акуратно розташувавши його в центрі подушечки. Краще використовувати палець тієї руки, якою ви пишете. Також перед надяганням необхідно переконатися в тому, що лінза не вивернута навиворіт. Багато виробників розміщують на поверхні своїх виробів спеціальний індикатор правильного положення. Зазвичай це букви чи цифри: якщо вони читаються правильно, то ви тримаєте лінзу саме так, як потрібно.
  3. 3. Дивіться вгору чи бік і тримайте очі відкритими. Вільною рукою візьміться за верхню повіку, щоб при надяганні не моргати – це рефлекторна реакція ока на будь-яке наближення.
  4. 4. Встановіть лінзу в око та акуратно моргайте. Моргати треба повільно, щоб не видавити лінзу з ока.
  5. 5. Через пару секунд розплющте очі, моргніть ще кілька разів, щоб переконатися, що контактна оптика знаходиться саме там, де має бути.

Після того як ви встановили контактні лінзи, в жодному разі не тріть очі. Це викликає роздратування і може призвести до того, що лінза зміститься.

Якщо ви відчуваєте труднощі, зверніться до офтальмолога - він навчить вас правильно вдягати лінзи.

Чому не вдається одягнути контактні лінзи?

Одна з незручностей – це рогівковий рефлекс, та сама реакція ока на предмет, що наближається до ока. Повіки є захисним механізмом ока і оберігають його від стороннього попадання предметів, тому ви інстинктивно почнете моргати, як тільки піднесете палець. Саме тому треба акуратно утримувати повіки, не дозволяючи їм зімкнутися. Згодом реакція послабшає і одягати лінзи буде простіше.

Якщо після надягання ви відчуваєте дискомфорт, то причина, швидше за все, в наступному: під лінзу потрапилаворсинка чи війка або ж лінза надіта неправильною стороною.

У будь-якому випадку контактні лінзи треба акуратно зняти, знову промити в розчині і знову надіти, переконавшись перед тим, що вона чиста і знаходиться в правильному положенні.

Якщо ви одягли лінзу неправильною стороною, це зазвичай проявляється в тому, що вона вільно переміщається по оці, особливо під час моргання. Також ви відчуєте деякий дискомфорт, може початися сльозотеча.

У жодному разі не можна надягати пошкоджені лінзи. Якщо після надягання ви відчуваєте гострий біль, це може свідчити про те, що край розірваної лінзи пошкодив рогівку.

Неприємні наслідки виникнуть і в тому випадку, якщо ви користуєтеся лінзами з різними діоптріями для різних очей і при надяганні їх випадково переплутаєте. Це не тягне за собою жодних серйозних наслідків, крім поганої видимості та можливого головного болю. Щоб не порушувати звичну для очей корекцію, поміняйте лінзи якнайшвидше.

Якщо ж ви вважаєте, що все зробили правильно, не припустилися жодних помилок, але при носінні лінз все одно відчуваєте дискомфорт, а якість зору не покращала і навіть погіршилася, звертайтеся на консультацію до лікарів-офтальмологів в Центр зору AstraVisus. Наші фахівці оглянуть Вашу зорову систему та визначать причину появи дискомфорту.