Напевно, кожен із нас стикався з попаданням в око піску, вії чи будь-якого іншого стороннього предмету. Такі явище викликає значний дискомфорт та може викликати розвиток офтальмологічних захворювань. А якщо з цим всім стикнеться дитина?

Багато батьків не вважають серйозним попадання вії, мошки, порошинки, в око дитині, і дістати таке стороннє тіло не становить для них труднощів. Але іноді неправильно надана медична допомога може з простої комашки в оці перерости у велику проблему. Спричинивши інфікування ока, посилення симптомів, глибше проникнення стороннього тіла у око, травму органу зору тощо. Тому кожен з батьків повинен знати правила надання першої допомоги при попаданні стороннього предмета в око дитині.

Що робити при попаданні стороннього тіла в око дитини?
Щоб допомогти своїй дитині при попаданні стороннього тіла в око варто знати наступне:

  1. 1. Потрібно спробувати змусити дитину як слід поморгати і, можливо, зі сльозою стороннє тіло прибереться самостійно. В жодному разі не дозволяйте дитині терти око рукою, так вона лише погіршить ситуацію!
  2. 2. Можна обережно відтягнути нижню повіку дитини і попросити її подивитись вгору. Якщо стороннє тіло видно на білку ока, Ви акуратно за допомогою куточка стерильного бинта або чистого платка видалити його. Ніколи не намагайтеся витягти стороннє тіло з ока за допомогою гострих предметів - голок, пінцету і подібних предметів.
  3. 3. Коли ж стороннє тіло знаходиться під верхньою повікою дитини, слід трішки відтягнути повіку пальцями та спробувати прибрати сторонній предмет, також попросіть свою дитину сфокусувати погляд вниз.
  4. 4. Якщо у дитини недостатньо виділилася слізна рідина, можна для полегшення процедури витягування закапати фізрозчин або чисту воду кімнатної температури.
  5. 5. Якщо стороннє тіло було успішно видалено у дитини, після цього потрібно обов'язково закапати очні краплі, що дезінфікують, щоб унеможливити розвиток інфекцій.
  6. 6. Якщо дитині у око потрапило хімічне речовина, потрібно терміново промити її чистою холодною водою, відтягуючи повіки пальцями та уникаючи попадання в інше око, якщо було вражено лише одне.

Якщо Ви не бачите стороннє тіло в оці у малюка, а при цьому біль, печіння та дискомфорт тільки посилюються, можливо, предмет занадто малий або потрапивши глибоко у очне яблуко. І тут самостійні дії можуть призвести до серйозних наслідків. Якщо дитині потрапила у око хімічне речовина, то промивши око та надавши першу допомогу, потрібно обов'язково показати маленького пацієнта лікареві-офтальмологові. У подібних випадках найбезпечніше перев'язати дитині око та відвезти до кваліфікованих фахівців. У жодному разі не дозволяйте дитині терти пошкоджене око, а самі ніколи не намагайтеся витягнути сторонній предмет, що глибоко застряг в оці в момент травми або потрапивши до органу зору на великій швидкості.

При попаданні стороннього тіла в око дитини звертайтеся в Центр зору AstraVisus, наші висококваліфіковані-лікарі офтальмологи швидко та безпечну усунуть проблему в комфортних умовах для Вашої дитини, а також, при необхідності, призначать ефективне лікування.