Розмір оправи безпосередньо впливає не тільки на те, як окуляри виглядатимуть на вашій особі, а й на правильність їх посадки. Чому це важливо?

Обираємо розмір оправи для окулярів.

Велика оправа може зісковзувати і спадати з обличчя за будь-якого руху голови. Крім того, лінзи повинні розташовуватися правильно щодо положення погляду, інакше корекція може виявитися неефективною. Це особливо важливо для прогресивних лінз із різними зонами корекції.

Маленькі ж оправи можуть завдавати серйозного фізичного дискомфорту: постійний тиск на віскі, перенісся і вуха викликає головний біль.

Якщо вам потрібні лінзи до 1,75 діоптрій, з однією зоною корекції і не астигматичні, то проблем з пошуком підходящої оправи не буде – ви вільні у своєму виборі.

Інша річ, якщо ваш рецепт вважається складним. І тут для корекції оправа важлива щонайменше, ніж лінзи. Так, наприклад, при астигматизм безобідкові оправи виключаються - вони не забезпечують необхідну фіксацію на обличчі, в результаті чого окуляри «плавають». Для торичних (астигматичних) лінз, у яких важливий збіг головних перерізів щодо очей, це неприпустимо.

Також пам'ятайте, що товщина лінз варіюється в залежності від вашого рецепту. Ставити в тонку оправу високодіоптрійні товсті лінзи – не найкраще рішення з погляду естетичного сприйняття.

Враховуйте, що при міопії, тобто короткозорості, очі за лінзами можуть здаватися менше, при гіперметропії, тобто далекозорості, навпаки – очі будуть виглядати збільшеними. За допомогою правильної оправи можна «врівноважити» цей ефект і повернути природні пропорції.

Обираємо матеріал оправи для окулярів.

І металеві, і пластикові моделі мають цілу низку переваг та недоліків. Оправи з металу, як правило, мають більш строгий та класичний вигляд, стриманий дизайн та непомітну кольорову гаму. Металеві оправи легкі, а головна перевага полягає в тому, що вони легко піддаються корекції і можуть бути відрегульовані під ваше обличчя.

Пластикові оправи не регулюються на обличчі, але, на відміну від металевих, є гіпоалергенними. У питанні дизайну пластикові моделі варіативніші, ніж металеві, те ж стосується і колірної гами. Ви можете підібрати оригінальну оправу незвичайної форми, так і традиційну модель.

Як обрати форму оправи для окулярів?

Пам'ятайте, що оправа повинна щільно прилягати до обличчя і скронь, але не тиснути. Ви можете додатково протестувати модель на відповідність вашим розмірам за допомогою міміки: якщо ви посміхаєтеся і рухаєте головою, окуляри повинні зберігати своє становище або мінімально змінювати його. Оправа, що підскакує, завдає дискомфорту і виглядає так, ніби ви носите чужі окуляри.

Якщо у своєму стилі ви спираєтеся на класичні тенденції, вибирайте оправи, які не заходять за межі обличчя та не закривають лінію брів. Якщо ж ви відкриті для експериментів, не звертайте увагу на це правило - багато модних будинків давно порушують цю вимогу і примудряються створювати цікаві моделі.

Підбираючи оправу для окулярів, пам'ятайте, що вона повинна відповідати вашому рецепту, інакше корекція буде неякісною. Наприклад, при астигматизм безобідкові оправи не рекомендовані. Щоб не помилитися з вибором, проконсультуйтеся з фахівцем.

Також важливо враховувати розмір моделі. По-перше, вона повинна зручно сидіти на вашому обличчі, не ковзати по ньому, але й не стискати. По-друге, важлива пропорційність оправи вашим рисам.

Вибираючи модель, спирайтеся насамперед на свій смак і відчуття, а не універсальні дизайнерські поради. Ми дали усереднені рекомендації, але кожен випадок індивідуальний, тому звертайтеся до фахівців у Центр зору AstraVisus, які допоможуть зробити правильний вибір.