Для виправлення деяких порушень зору використовуються окуляри. Це поширений засіб для корекції зору та одночасно красивий аксесуар. Вибір окулярів – непросте завдання, яке потрібно вирішувати спільно з лікарем-офтальмологом.

Асортименти окулярів для корекції зору настільки великі, що той, хто вперше стикається з необхідністю вибору окулярів, може розгубитися. Починати треба з візиту до лікаря-офтальмолога, він перевірить зір та підбере окуляри. Той, хто користується окулярами давно, і просто вирішив змінити їх з якихось причин, може відразу прийти в салон оптики, де йому також допоможе фахівець.

Як підібрати лінзи для своїх окулярів?

Часто люди вважають, що головне в окулярах – це оправа. Від неї залежить багато - комфорт, довговічність, імідж. Але справжню якість та безпечність окулярів визначають лінзи. Від правильності підбору окулярних лінз залежить, як виглядатиме світ того, хто носить окуляри. Саме завдання лінз – регулювати гостроту зору. Тільки після їх правильного підбору можна звернути увагу на дизайн оправи.

Будь-які лінзи являють собою оптичну систему з заломлюючими поверхнями. Вибираючи окуляри потрібно знати, що лінзи різняться за знаком (з позитивним – збираючі, з негативним – розсіюючі) та за величиною заломлення.

Нерідко пацієнт потребує одразу окулярів для корекції зору і поблизу, і на далекі відстані. Таким людям рекомендується використовувати біфокальні лінзи для окулярів. Їхня верхня частина пристосована для розгляду предметів вдалині, а нижня дозволяє коригувати ближній зір.

Сила лінз підбирається за спеціально таблицею та за допомогою комп'ютерної діагностики.

Крім визначення діоптрій лікар-офтальмолог повинен виміряти міжзоряну відстань. Це робиться за допомогою спеціального офтальмологічного пристрою. Вимірювання необхідне для правильного центрування окулярів. Лікаря потрібно повідомити, для чого потрібні окуляри: для читання, водіння автомобіля або для роботи на комп'ютері.

Результатом обстеження стає рецепт, у якому зазначена оптична сила лінз, міжзоряний проміжок та призначення окулярів, а також інші необхідні параметри.

Як правильно використовувати окуляри для зору?

Окуляри легко зіпсувати, якщо їх використовувати неправильно. Тож щоб продовжити термін служіння окулярів та безпечно їх використовувати слід дотримуватися таких правил:

  1. 1. Зберігати окуляри лише у спеціальному футлярі.
  2. 2. Класти окуляри слід лише лінзами догори, а знімати та одягати лише двома руками.
  3. 3. Не зберігати в літню пору в салоні автомобіля, де температура може значно підніматися.
  4. 4. Регулярно протирати свої окуляри від пилу та бруду.

Щоб окуляри довго служили, потрібно дотримуватись правил їх експлуатації. Неправильний догляд або використання не за призначенням спричинять поломку або втрату привабливого зовнішнього вигляду виробу, а ще гірше – прогресування наявних порушень зору.

Якщо Вам потрібні правильно підібрані та якісні окуляри, звертайтеся в AstraVisus. Наші лікарі-офтальмологи проведуть усі необхідні дослідження зорової системи та підберуть відповідні лінзи для Ваших окулярів. А в нашому оптичному центрі Ви зможете придбати якісні оправи для своїх окулярів.