Використання контактних лінз має на увазі певні правила зберігання та догляду за ними. Звичайно, якщо ви використовуєте одноденні лінзи, то турбот із ними менше. Зрозуміло, що кожен, хто збирається використовувати багаторазові контактні лінзи, прочитає інструкцію зі зберігання та правильно їх використання, або майже кожен. Загалом не завадить зайвий раз нагадати правила експлуатації лінз.

Як правильно зберігати контактні лінзи?

Потрібен спеціальний багатофункціональний розчин. Очі дуже чутливі, тому найменший бруд може спричинити подразнення, а іноді й ушкодження склери. Багатофункціональний розчин не просто зберігає лінзи в хорошому стані – хоча це теж одна з важливих функцій, – але й знезаражує лінзи. Розчин потрібно міняти щодня, не слід забувати про це.

Контейнери для зберігання лінз теж потребують певного догляду. Їх у жодному разі не можна промивати водою з-під крана – лише спеціальним розчином. З кожною новою парою лінз контейнер також підлягає заміні. При цьому його бажано змінювати не рідше одного разу на місяць. Згодом на поверхні контейнерів розмножуються бактерії, які можуть потрапити до нових лінз.

Чому лінзи на ніч треба знімати?

Вдень наші очі активні, ми постійно моргаємо, рухаємо ними. Активність змушує очі постійно зволожуватись. Вночі ж, коли повіки зімкнуті, зволоження практично немає. Таким чином, поверхня ока під лінзою пересихає. Прокинувшись з ранку, людина відчує «пісок в очах», а самі лінзи важко зняти, це буде болісно і незручно. Намагайтеся не сильно рухати очима, закапайте краплі, так лінзи буде легко зняти.
Лінзи мають правила експлуатації, які регламентують час носіння. Звичайні лінзи можна носити трохи більше 12 годин. Обмеження за часом носіння пов'язане з особливостями будови ока. Так чи інакше, згодом, під лінзами накопичуються білкові відкладення, що у довгостроковій перспективі при ігноруванні правил використання може призвести до кон'юнктивіту або кератиту.

Декілька порад при використанні контактних лінз.

Щоб корекція зору за допомогою контактних лінз була максимально комфортною, варто не лише правильно їх зберігати та вчасно знімати. Також слід дотримуватися певних правил, ось декілька з них:

  1. 1. Промивай свої лінзи після кожного використання. Ми уже говорили, що багаторазові лінзи потрібно доглядати. Перед кожним використанням їх потрібно промивати універсальним розчином. Виняток – перше використання, коли лінзи тільки розпаковані.
  2. 2. Не чіпай лінзи брудними руками. Елементарне правило, яке часто нехтують – миття рук перед маніпуляціями з лінзами. Перш ніж одягнути або зняти лінзи, необхідно ретельно вимити руки і особливу увагу потрібно приділити очищенню подушечок пальців. У салонах оптики продаються спеціальні пінцети, які допомагають мінімізувати контакт рук із лінзами.

Дотримуючись цих простих правил та порад Ви не лише дозволити прослужити своїм лінзам якісно увесь термін їх експлуатації, а й збережете свій зір. Пам’ятайте, що правильне використання лінз – це в першу чергу Ваш комфорт, а також чіткість та безпека Вашого зору!