Окуляри, що мають фотохромні лінзи, використовуються для корекції зору та захисту від ультрафіолету. Фотохромні окуляри вкрай зручні та функціональні, оскільки вони дозволяють одночасно коригувати зір та захищати очі від яскравого надлишкового сонячного світла. Фотохромні лінзи з діоптріями можна виконати в будь-якому стилі, будь-якій формі та вставити в будь-яку оправу, вони завжди виглядають актуально та зручні у використанні, тому їх застосування широко поширене та популярно у користувачів.

Основна особливість фотохромних окулярних лінз.

На відміну від звичайних виробів, вони мають одну особливість – залежно від умов вони можуть змінювати свою здатність пропускати світло. У приміщенні фотохромні лінзи стають прозорими, а при яскравому сонячному світлі вони набувають насиченого темного відтінку.

Властивості змінювати структуру молекулярному рівні визначаються використанням спеціальних речовин. При цьому фотохромний елемент реагує не тільки на інтенсивність світлового потоку, а й на навколишнє повітря. Наприклад, у спеку процес затемнення займає досить багато часу, а при морозі лінзи швидко темніють і повільно повертаються до прозорого стану.

Як підібрати фотохромні окулярні лінзи?

Часто виникає питання, як вибрати найкращі фотохромні лінзи для окулярів, якому матеріалу варто віддати перевагу?

Раніше всередині лінз були спеціальні речовини з фотохромною структурою. Під дією ультрафіолетового випромінювання відбувалася зміна їхньої структури і лінза затемнялася. На жаль, це рішення мало свої недоліки. Справа в тому, що лінза сама по собі має нерівномірну товщину - "мінусова" лінза товстіша по краях, і там утримувалося більше фотохромних частинок, ніж по центру - в результаті лінза затемнялася нерівномірно. Зараз технології змінилися – на фотохромну лінзу нанесено спеціальне покриття, яке змінює ступінь тонування залежно від кількості УФ-променів та затемнення відбувається рівномірно.

Лінза може бути виготовлена ​​з мінерального скла або пластику, що однаково забезпечують рівномірний розподіл речовини на поверхні. При виборі слід звертати увагу на такі параметри:

  1. 1. Мінімальний/максимальний ступінь затемнення. У приміщенні лінзи можуть бути повністю прозорими, мати легке (до 5%) або середнє (до 12%) тонування. Максимальний показник, залежно від моделі, варіює від 50 до 90%.
  2. 2. Швидкість адаптації до довкілля. У нових розробок процес помітно прискорений, але такі фотохромні лінзи й дорожче коштуватимуть.
  3. 3. Використання в автомобілі. Більшість виробів погано спрацьовують при використанні в салоні за рахунок того, що скло авто поглинає ультрафіолет. Тому до поверхні лінз не доходить світло, яке забезпечує їх затемнення.

Фотохромні окуляри дозволяють завжди почуватися комфортно і відповідно до навколишнього оточення – якщо на вулиці світло, очі будуть захищені від надмірного світла, якщо темно – фотохромні окуляри будуть прозорими. Таким чином, ви забезпечите постійний захист здоров'я та зручність для ваших очей. Крім цього, в таких окулярах Ви завжди виглядатимете природно: у приміщенні у звичайних окулярах, а на вулиці – у сонцезахисних.