Захистити очі від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання в сонячну погоду допомагають сонцезахисні окуляри, але вони не підходять тим, хто носить звичайні коригуючі окуляри або хоче, щоб лінзи ока реагували на рівень освітлення, адже він змінюється протягом дня, саме для цього й були розроблені фотохромні лінзи для окулярів.

Свою назву вони отримали завдяки дивовижній особливості ставати темнішими або світлішими залежно від освітленості. Зазвичай фотохромні окуляри прозорі і нічим не відрізняються від класичних окулярів, при неяскравому сонці - трохи затемнені, а при яскравому - сильно темніють і захищають очі не гірше, ніж звичайні сонцезахисні окуляри.

Як працюють фотохромні окуляри?

Принцип роботи фотохромних окулярів досить простий: завдяки спеціальному матеріалу, з якого виготовлені їх лінзи, вони можуть затемнюватися при дії ультрафіолету. Справа в тому, що ультрафіолет змінює просторову структуру молекул, що входять до складу лінз, яскравість світла знижується, і фотохромні окуляри фактично перетворюються на сонцезахисні з рівнем затемнення, що відповідає освітленню.

Як тільки вплив ультрафіолету припиняється, просторова структура молекул знову змінюється, повертаючись до первісного стану, і лінзи знову стають прозорими.

Рівень затемнення поверхні зовсім не позначається на якості зображення: воно залишається чітким та контрастним.

Особливості та переваги фотохромних окулярів.

Основна відмінна риса та перевага фотохромних окулярів у тому, що їх можна носити за будь-якого рівня освітлення та почуватися комфортно. Очі будуть захищені від яскравого сонячного світла, їм не будуть страшні відблиски, вам не доведеться мружитися при виході на вулицю або знімати окуляри, коли ви зайдете в темне приміщення. Вони практично моментально реагують на зміни, знижують навантаження на очі та підвищують контрастність зору.

Вони можуть бути зручнішими за класичні сонцезахисні лінзи, які мають фіксований рівень затемнення, у той час як фотохромні стають то світлішими, то темнішими, підлаштовуючись під зовнішні умови. Маючи під рукою лише одні фотохромні окуляри, ви комфортно почуватиметеся в різних ситуаціях, забезпечте своїм очам оптимальний рівень захисту від сонця і додатково захистите їх від УФ-променів.

Але такі лінзи мають ще одну особливість: час їхньої служби менший, ніж у звичайних окулярів з діоптріями або сонцезахисних окулярів. Можливість зміни кольору втрачається з часом, і чим частіше протирати окулярні лінзи, тим швидше вони втрачають свої властивості. Але ми не рекомендуємо протирати поверхню рідше, ніж це необхідно, тому що подібна поведінка може негативно позначитися на якості Вашого зору. У середньому термін служби виробу становить 3-5 років. Хоча є моделі з спеціальними покриттями, що дозволяють цим окулярам служити значно довше. .

Перед покупкою таких окулярів слід обов'язково оцінити рівень комфорту в окулярах як у приміщенні, так і на вулиці: ви повинні бачити чітко, без спотворень, неприємних відчуттів та ін.

Подумайте, які саме лінзи вам потрібні, наприклад, поляризаційні або корекції зору. Також варто визначитися і з умовами носіння: під час водіння, занять спортом та ін.

Найпростіший і грамотний спосіб купити якісні та абсолютно підходящі вам окуляри з фотохромними лінзами – пройти  діагностику зорової системи і потім здійснити покупку. Пройти таку діагностику Ви можете в Центр зору AstraVisus, де наші висококваліфіковані лікарі-офтальмологи одразу ж підберуть необхідні окуляри.