Контактні лінзи є популярним засобом для виправлення зору, але правильний догляд за ними дуже важливий для забезпечення здоров'я очей. У цій статті ми розповімо про основні правила догляду за контактними лінзами, які допоможуть забезпечити комфортне носіння та запобігти інфекційним захворюванням.

Як зробити носіння контактних лінз безпечним?

Контактні лінзи мають чимало переваг, саме тому стають все більш застосовуваними. Однак, при неправильному їх використанні можливий розвиток небезпечних захворювань та пошкодження зорової системи. Найважливішим елементом безпечного використання лінз є правильний догляд за ними. Слід дотримуватися наступних правил:

  1. 1. Завжди мийте руки перед тим, як торкатися лінз. Це запобігає перенесенню бруду та мікробів на лінзи та потім у Ваші очі.
  2. 2. Користуйтеся якісним розчином для очищення та зберігання контактних лінз. Ніколи не користуйтеся проточною водою або будь-якою іншою рідиною для очищення лінз.
  3. 3. Очищайте контактні лінзи від бруду та мікробів, використовуючи кожного разу свіжий розчин для очищення. Ніколи не використовуйте такий розчин повторно.
  4. 4. Зберігайте контактні лінзи в чистому спеціальному контейнері. Замінюйте контейнер для зберігання кожні 3 місяці.
  5. 5. Ніколи не використовуйте контактні лінзи, які були випадково випущені з контейнера на підлогу або на іншу поверхню. Потрібно знову очистити та знежирити лінзу перед використанням.
  6. 6. Завжди слідкуйте за терміном придатності контактних лінз та розчину для їх зберігання. Замінюйте лінзи та розчин для їх зберігання згідно з рекомендаціями виробника.
  7. 7. Носіть контактні лінзи не більше ніж рекомендовано виробником. Якщо у Вас виникла сухість очей або інший дискомфорт, зверніться до свого лікаря-офтальмолога для отримання рекомендацій щодо розв’язання цієї проблеми. Завжди слідкуйте за симптомами інфекції, такими як біль, свербіж або почервоніння очей. Якщо ви відчуваєте будь-які симптоми, негайно зніміть контактні лінзи та зверніться до фахівця.

Також при застосуванні контактного методу корекції зору слід пам’ятати, що не можна використовувати лінзи під час плавання, адже це може спричинити інфікування очей. Перед нанесенням макіяжу слід спочатку одягнути лінзи, щоб потім на них не потрапили Ваші косметичні засоби.

Якщо у Вас виникають питання щодо правильного догляду за контактними лінзами, зверніться до свого офтальмолога, який допоможе розв’язати будь-які проблеми із Вашими лінзами.

Відповідальний догляд за контактними лінзами допоможе забезпечити комфортне носіння та зменшити ризик інфекційних захворювань. Дотримання правил догляду за контактними лінзами - це ключ до здорових очей та ясного зору. Не забувайте слідкувати за терміном придатності контактних лінз та зберігайте їх у чистому контейнері. А при появі будь-якого дискомфорту в контактних лінзах, обов’язково зверніться до фахівців Центру зору та медичної оптики для отримання необхідної допомоги. Пам’ятайте, що лише правильний догляд за очима та засобами корекції допоможе зберегти Ваш зір та зупинити розвиток наявних порушень.