Коли справа доходить до вибору окулярів, є два ключові елементи – лінзи та оправи. Люди схильні делегувати підбір оптимальних діоптрій лікарю-офтальмологу, а їхня увага, як правило, зосереджена на оправі. Вибір бажаної основи для лінз є зрозумілим  і це не тільки на вираженні індивідуальності. Кожен покупець хоче вибрати реально зручну модель для повсякденного використання. Розглянемо основні нюанси, з якими стикаються користувачі окулярів, орієнтуючись лише зовнішній вигляд окулярів.

Які помилки трапляються при підборі окулярів?

Насправді проблема неправильно підібраних окулярів є досить поширеною. А все тому, що люди часто звертають увагу лише на свої вподобання не враховуючи порад фахівця, або ж взагалі підбирають окуляри самостійно. Серед основних помилок, що допускають при підборі окулярів для зору можна виділити наступне:

  1. 1. Очі не сприймають однофокальні діоптрії. Важливу роль відіграє підбір діоптрій за рецептом. Комп'ютерна діагностика допоможе підібрати оптимальне значення лінз у плані центрування. Іноді пацієнту просто протипоказані окуляри з однофокальними лінзами через фізіологічні особливості зорового органу. Не варто купувати засоби корекції зору у не спеціалізованих магазинах чи на ринках. Більшість позицій з дешевого асортименту мають явний дефект – невідповідність оптичного центру лінз із зіницями користувача. Тривале використання оправи з дефектними лінзами може призвести навіть до косоокості. Занадто вигнута поверхня асферичних діоптрій також спотворюють сприйняття картинки людиною.
  2. 2. Розмір лінз має значення. Дотримання цього показника – також важливим фактором, що стосується не лише зовнішності. Занадто великі або маленькі лінзи можуть вплинути на обсяг роботи, яку повинні виконувати очі, і на ефективність отриманого рецепту після офтальмологічного огляду. Замість комфорту, користувач зіткнеться зі втомою очей та подальшим зниженням його якості.
  3. 3. Пацієнт замовив правильні лінзи, але відчуває дискомфорт. Більшість із нас знайомі з формою свого носа та врахують це при виборі правильного стилю окулярів для обличчя. Саме ця частина особи фіксує окуляри. Іноді нова оправа зісковзує. Для максимального комфорту переконайтеся, що модель, що сподобалася, не надто сильно затискають ніс і не ковзає вниз. Крім носа, вуха також забезпечують велику частину фіксації окулярів для зору. Вибрана оправа не повинна чинити надто сильного тиску на вуха. Навіть трохи неправильна посадка може викликати дискомфорт. Занадто тугі дуги призводять до головного болю і викликають почервоніння.

Хоча мода значною мірою визначає, які матеріали популярні для оправ, важливо пам'ятати про правила вибору безпечної сертифікованої продукції. Не всі матеріали основи та лінз "уживаються" з конкретним користувачем. Деякі моделі при контакті зі шкірою можуть спричиняти алергічні реакції. Бажано не купувати металеві чи пластикові оправи, якщо ви вже стикалися з будь-якими болючими відчуттями від оправи з конкретного матеріалу.

Щоб вдало підібрати окуляри для корекції свого зору та не зіткнутися з дискомфортними відчуттями слід звернутися на консультацію до лікаря-офтальмолога в AstraVisus. Наші фахівці підберуть необхідні лінзи та дадуть поради щодо вибору оправи, які найкраще підходитимуть саме для Вас!