Астигматичні окуляри необхідні корекції астигматизму. Астигматизм є найпоширенішим дефектом зору. Він виникає, коли форма рогівки перестав бути ідеальної сферою. Внаслідок цього зображення проектується на сітківку спотворено. Симптомом астигматизму є нечіткість зору, двоїння, яке не коригується окулярами для короткозорості чи далекозорості. При цьому астигматизм може поєднуватися з короткозорістю або далекозорістю. Неприємним симптомом, що погіршує якість життя, є головний біль. При носінні астигматичних окулярів за показаннями якість життя у пацієнтів з астигматизмом суттєво покращується.

Які окуляри необхідні для корекції астигматизму?

Коригування зору при астигматизмі здійснюється за допомогою астигматичних окулярів. В окулярах використовуються спеціальні циліндричні лінзи, що дозволяють відкоригувати рефракційну здатність ока шляхом посилення або ослаблення заломлюючої сили на певному меридіані ока. Найпопулярніший спосіб корекції зору при астигматизмі – медичні окуляри з астигматичними лінзами.

Правильні астигматичні окуляри для корекції зору повинні мати наступні функціональні характеристики:

•          відсутність спотворення зображення при попаданні на лінзу яскравого променя світла;

•          значне підвищення гостроти зору на далеких та близьких відстанях;

•          зникнення двоїння у власних очах: картинка зливається у єдине ціле;

•          відсутність напруги у власних очах при спробах розглянути окремі предмети поблизу чи з відривом;

•          комфортний розмір самої лінзи, щоб охопити все поле зору.

Як підібрати окуляри для астигматизму?

Для підбору астигматичних окулярів, перш за все, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога. Лікар перевірить гостроту зору пацієнта, виміряє міжзоряну відстань, підбере необхідні лінзи та оправу та випише рецепт на окуляри. Підбір медичних окулярів при астигматизмі досить складний процес. На перевірку зору може знадобитися до 40 хвилин – 1 година. Астигматичні окуляри підбираються індивідуально, залежно від даних обстеження. Саме тому при астигматизмі рекомендується купувати не готові окуляри (фабричного виробництва з певними діоптріями та стандартною середньою міжзоряною відстанню), а виготовлені в оптиці на індивідуальне замовлення. За високого ступеня астигматизму та похилого віку людині на адаптацію до окулярів знадобиться деякий час. Але з рецептом, виписаним кваліфікованим фахівцем, які працюють у «Просто оптиці», пацієнт може не сумніватися у успішному звиканні. Для окулярів при астигматизмі і використовуються спеціальні астигматичні окуляри.

Щоб швидше звикнути до астигматичних окулярів, надягайте їх, як тільки встаєте з ліжка. Якщо ви регулярно використовуєте контактні лінзи, виберіть день, коли носитимете лише окуляри, це допоможе визначити, чи підходять вам нові лінзи та оправа. Після кількох днів носіння окулярів (4-7 днів) ви вже звикнете до нових астигматичних окулярів і радітимете кожному дню.

Підібрати окуляри для корекції астигматизму Ви можете лише з допомогою кваліфікованих лікарів офтальмологів. В протилежному випадку корекція зору буде не повною, що призведе до прогресування наявного астигматизму та розвитку ускладнень.